Notowania

imprezy mistrzowskie
11.02.2014 20:24

Łyżwiarstwo figurowe: Pary sportowe zgodnie z planem

Żadnych zaskoczeń nie przyniósł program krótki par sportowych. Na dobrej drodze do wywalczenia...

Podziel się
Dodaj komentarz

Żadnych zaskoczeń nie przyniósł program krótki par sportowych. Na dobrej drodze do wywalczenia olimpijskiego złota są główni faworyci - Tatiana Volosozhar i Maxim Trankov, którzy prowadzą przed Alioną Savchenko i Robinem Szolkowym oraz duetem Ksenia Stolbova/Fedor Klimov.

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań faworytami rywalizacji byli Tatiana Volosozhar i Maxim Trankov. Mistrzowie świata, mistrzowie Europy - ich wszystkich tytułów nie sposób wymienić w jednym artykule. 27-letnia Tatiana i jej trzy lata starszy partner zdecydowanie nie zawiedli. Zaprezentowali świetny pod względem technicznym program ze wspaniałymi podnoszeniami, skokami i sekwencjami kroków. Wspaniała interpretacja muzyki i niezwykle emocjonalny przekaz oczarowały publiczność. Występ Rosjan oceniono na 84,17 pkt. co było zdecydowanie najlepszą notą dnia.

Do motywów "Różowej Pantery" powrócili Aliona Savchenko i Robin Szolkowy. Czterokrotni mistrzowie świata do muzyki z tego filmu jeździli już w sezonie 2010/2011. Ich program to oczywiście świetna technika i wysoka wartość komponentowa. Pierwsze miejsce Niemcy przegrali głównie przez nie najlepsze podnoszenie twistowe i nieco niżej ocenione skoki.

Na trzeciej pozycji sklasyfikowani są obecnie Ksenia Stolbova i Fedor Klimov. Wicemistrzowie Europy z ubiegłego sezonu zaprezentowali program ze świetnymi podnoszeniami i sekwencją kroków. Nieco słabiej wypadł segment skokowy i podnoszenie twistowe. Miejsce na wirtualnym podium dał im rezultat 75,21 pkt.

W walce o podium liczyć powinni się także Chińczycy Qing Pang i Jian Tong, a także Kanadyjczycy Meaghan Duhamel i Eric Radford. Przy tak wyrównanym, a jednocześnie wysokim poziomie trudno oczekiwać by jakiś inny duet mógł namieszać w czołówce. Dokończenie rywalizacji jutro.

*Wyniki: *

Rosja
  1. Tatiana Volosozhar/Maxim Trankov 84,17 pkt.
Niemcy
  1. Aliona Savchenko/Robin Szolkowy 79,64 pkt.
Rosja
  1. Vera Bazarova/Yuri Larionov 75,21 pkt.
Chiny
  1. Qing Pang/Jian Tong 73,30 pkt.
Kanada
  1. Meaghan Duhamel/Eric Radford 72,21 pkt.
Kanada
  1. Kirsten Moore-Towers/Dylan Moscovitch 70,92 pkt.
Chiny
  1. Cheng Peng/Hao Zhang 70,59 pkt.
Rosja
  1. Vera Bazarova/Yuri Larionov 69,66 pkt.
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz