Notowania

soczi 2014
13.02.2014 17:24

Łyżwiarstwo figurowe: Pluszczenko wycofuje się i kończy karierę!

Rosyjski łyżwiarz figurowy Jewgienij Pluszczenko wycofał się z olimpijskiego turnieju solistów w...

Podziel się
Dodaj komentarz

Rosyjski łyżwiarz figurowy Jewgienij Pluszczenko wycofał się z olimpijskiego turnieju solistów w Soczi. W czasie rozpoczęcia programu krótkiego sportowiec poinformował o swojej rezygnacji.

Pluszczenko wyjawił, że kilka minut wcześniej podczas rozgrzewki, wykonując skok, upadł niefortunnie i uszkodził kręgosłup. To właśnie kontuzja jest przyczyną braku startu w zawodach.

Jewgienij Pluszczenko jest jednym z najwybitniejszych łyżwiarzy figurowych w historii. Jest czterokrotnym medalistą olimpijskim (w tym dwukrotnie złotym: z Turynu indywidualnie i z Soczi - drużynowo), pięciokrotnym medalistą mistrzostw świata (3 złota) oraz dziesięciokrotnym medalistą mistrzostw Europy (7 tytułów).

Później Pluszczenko oznajmił, że kończy sportową karierę. Jego trener Aleksiej Miszyn dodał, że Jewgienij poczuł ból w kręgosłupie już po rywalizacji drużynowej. Jednakże po zabiegach regeneracyjnych wrócił do pełni zdrowia. Po upadku w czasie rozgrzewki odnowiła się kontuzja, jaką doznał rok temu podczas mistrzostw Europy w Zagrzebiu.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz