Notowania

imprezy mistrzowskie
08.02.2014 20:07

Łyżwiarstwo figurowe: Triumfy Lipnickiej i Davis/White. Rosja o krok od złota

Za nami pierwszy etap zmagań drużynowych w łyżwiarstwie figurowym. Dzisiejsze programy krótkie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Za nami pierwszy etap zmagań drużynowych w łyżwiarstwie figurowym. Dzisiejsze programy krótkie solistek i par tanecznych wygrali odpowiednio Julia Lipnickaja i duet Meryl Davis/Charlie White. Po półmetku zawodów liderami są Rosjanie.

Spodziewane zwycięstwo wśród par tanecznych odnieśli Amerykanie Meryl Davis i Charlie White. Aktualni mistrzowie świata może nie zachwycili choreografią i wartością artystyczną programu, jednak wysoka wartość techniczna występu pozwoliła im zająć pierwsze miejsce. Bardzo dobrze wypadły podnoszenie krótkie i synchroniczne twizzle, nieco słabiej sekwencja kroków i sekwencja quickstepa.

Drugie miejsce zajęli odwieczni rywale Amerykanów, Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir. Ich piękny i wzruszający program zawierał kilka technicznych usterek, które uniemożliwiły walkę o zwycięstwo. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie - Ekaterina Bobrova i Dmitry Soloviev.

*Wyniki tańca krótkiego: *

USA
 1. Meryl Davis/Charlie White 75,98 pkt.
Kanada
 1. Tessa Virtue/Scott Moir 72,98 pkt.
Rosja
 1. Ekaterina Bobrova/Dmitry Soloviev 70,27 pkt.
Francja
 1. Nathalie Pechalat/Fabien Bourzat 69,15 pkt.
Włochy
 1. Anna Cappellini/Luca Lanotte 64,92 pkt.

Wspaniałe występy oglądaliśmy w zawodach solistek. Szczególnie gorące owacje zebrała Julia Lipnickaja i to nie tylko z racji przynależności narodowej. Rosjanka zaprezentowała zachwycający program, który poruszył chyba każdego. Zaledwie 15-letnia łyżwiarka zaczarowała widownie także wartością techniczną programu. Znakomita kombinacja 3Lz+3T czy wspaniałe piruety przysporzyły mistrzyni Europy sporo cennych punktów. Rosjanka za swój występ uzyskała łącznie 72,90 pkt.

Piękny program wykonała także Carolina Kostner. Włoszka wybrała przepiękny utwór "Ave Maria", którego już pierwsze takty wywołały dreszcze na skórze każdego obserwatora. Wielokrotna mistrzyni Europy wspaniale zinterpretowała muzykę, świetnie skomponowała do niej choreografię i zachwyciła wypełnione po brzegi trybuny Iceberg Skating Palace. Technicznie to nie był najlepszy start Kostner, jednak w jej przypadku segment techniczny nie miał aż tak dużego znaczenia. Włoszka zajęła drugie miejsce z wynikiem 70,84 pkt. a trzecia była dziś dość niepewna technicznie Japonka Mao Asada 64,07 pkt.

*Wyniki programu krótkiego solistek: *

Rosja
 1. Julia Lipnickaja 72,90 pkt.
Włochy
 1. Carolina Kosnter 70,84 pkt.
Japonia
 1. Mao Asada 64,07 pkt.
USA
 1. Ashley Wagner 63,10 pkt.
Kanada
 1. Kaetlyn Osmond 62,54 pkt.

Po półmetku zmagań drużynowych na prowadzeniu znajduje się reprezentacja Rosji, przed Kanadą i Stanami Zjednoczonymi. Do finałowej piątki awansowały także Włochy i Japonia.

*Wyniki zmagań drużynowych po programach krótkich: *

 1. Rosja 37 punktów
 2. Kanada 32 punkty
 3. USA 27 punktów
 4. Japonia 24 punkty
 5. Włochy 23 punkty
 6. Francja 22 punkty
 7. Chiny 20 punktów
 8. Niemcy 17 punktów
 9. Ukraina 10 punktów
 10. Wielka Brytania 8 punktów
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz