Notowania

imprezy mistrzowskie
08.02.2014 20:56

Łyżwiarstwo figurowe: Zmiennicy dają zwycięstwo

Zarówno Rosjanie jak i Kanadyjczycy zmienili swoje pary sportowe na program dowolny rozgrywany w...

Podziel się
Dodaj komentarz

Zarówno Rosjanie jak i Kanadyjczycy zmienili swoje pary sportowe na program dowolny rozgrywany w ramach zmagań drużynowych. Był to strzał w dziesiątkę! Ksenia Stolobva i Fedor Klimov wygrali, podczas gdy Kirsten Moore-Towers i Dylan Moscovitch uplasowali się na drugiej lokacie.

Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się dziś Stolbova i Klimov. Ich program do muzyki z filmu "Rodzina Adamsów" zbudowany był na znakomitej choreografii okraszonej dużą dozą artyzmu i walorów aktorskich. Występ praktycznie bezbłędny, ze świetnymi skokami wyrzucanymi, spiralą śmierci i podnoszeniami. Nie powiodła się tylko próba wykonania trójkombinacji 3T+2T+2T. Po potrójnym toeloopie Ksenia źle wylądowała, wytraciła rotację i nie zdecydowała się na skoczenie środkowego toeloopa. Za swój przejazd Rosjanie zebrali zdecydowanie najwyższą notę - 135,09 pkt.

Z Rosjanami mierzyć mogli się jedynie Kirsten Moore-Towers i Dylan Moscovitch. Muzyka Nino Rotty natchnęła ich do stworzenia pięknej, a zarazem trudnej choreografii. Niestety nie wszystko udało się wykonać perfekcyjnie. Lekkie problemy przy lądowaniu skoków wyrzucanych i niedokładne zejścia z podnoszeń to główne wady programu Kirsten i Dylana. Kanadyjczycy zakończyli rywalizację z rezultatem 129,74 pkt. Trzecie miejsce dla Stefanii Berton i Ondreja Hotarka 120,82 pkt.

*Wyniki programu krótkiego: *

Rosja
  1. Ksenia Stolbova/Fedor Klimov 135,09 pkt.
Kanada
  1. Kirsten Moore-Towers/Dylan Moscovitch 129,74 pkt.
Włochy
  1. Stefania Berton/Ondrej Hotarek 120,82 pkt.
USA
  1. Marissa Castellini/Simon Shnapir 117,94 pkt.
Japonia
  1. Narumi Takahashi/Ryuichi Kihara 86,33 pkt.
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz