Notowania

soczi 2014
08.02.2014 20:23

Łyżwiarstwo szybkie: Znamy pary na 3000m kobiet. Bachleda-Curuś z Sablikovą!

Już jutro o godzinie 12:30 o medale na dystansie 3000m na torze Adler Arena powalczą panczenistki....

Podziel się
Dodaj komentarz

Już jutro o godzinie 12:30 o medale na dystansie 3000m na torze Adler Arena powalczą panczenistki. Wśród 28 zawodniczek będziemy oglądać trzy Polki: Katarzynę Bachledę-Curuś, Luizę Złotkowską i Natalię Czerwonkę.

Wydaję się, że dobrze trafiła Bachleda-Curuś, która za przeciwniczkę będzie miała murowaną faworytkę do złota - Martinę Sablikovą. Czeszka swoim tempem powinna "pociągnąć" naszą reprezentantkę. Polsko-czeski pojedynek zobaczymy w 12. z 14. par. Natalia Czerwonka zmierzy się z Belgijką Jelena Peeters (9. para), a Luiza Złotkowska pobiegnie z Kanadyjką Brittany Schussler (7. para).

Katarzyna Bachleda-Curuś zajmuje dotychczas 4. miejsce w klasyfikacji PŚ. Wysoką lokatę zawdzięcza przede wszystkim czwartemu miejscu na zawodach w Berlinie, za które zainkasowała 60 punktów. Jeżeli Polka miałaby walczyć o medal to byłby to krążek brązowy, ponieważ dwa pierwsze miejsca są zarezerwowane dla Martiny Sablikovej (CZE) i Claudii Pechstein (GER). Szansa na medal dla Polki jest niewielka, ale miejsce w czołowej "8" jest jak najbardziej w jej zasięgu. O miejsce w pierwszej piętnastce powalczą Luiza Złotowska i Natalia Czerwonka.

Pary na 3000m kobiet:

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz