igrzyska olimpijskie
16.02.2014 08:19

Narciarstwo alpejskie: Supergigant dla Jansruda

Kjetil Jansrud z Norwegii zdobył złoty medal olimpijski w supergigancie, trzeciej alpejskiej...

Podziel się
Dodaj komentarz

Kjetil Jansrud z Norwegii zdobył złoty medal olimpijski w supergigancie, trzeciej alpejskiej konkurencji mężczyzn podczas igrzysk w Soczi. Srebro wywalczył Amerykanin Weibrecht, a brązem podzielili się Jan Hudec oraz Bode Miller. Maciej Bydliński zajął odległe miejsce.

Supergigant rozpoczął się od słabego przejazdu czterokrotnego medalisty olimpijskiego, Ivicy Kostelica. Chorwat ze stratą ponad dwóch sekund zajął miejsce dopiero w trzeciej dziesiątce, a pierwszy dobry występ zademonstrował Peter Fill. Włoch z czasem 1:18,85 objął prowadzenie i dopiero Bode Miller, jadący z 13. numerem, zdołał go wyprzedzić.

Przez dłuższy czas pozostawał na prowadzeniu, aż do przejazdu Kjetila Jansruda. Norweg, który ma już na koncie brąz w zjeździe, zaprezentował się bardzo dobrze wyprzedzając Amerykanina o ponad pół sekundy. Taki sam czas jak Miller wykręcił jeszcze Kanadyjczyk Hudec i takie podium utrzymywało się aż do 29. numeru, kiedy to zaskoczył wszystkich inny Jankes, Andrew Weibrecht. Ze stratą 0,30 sekundy zepchnął duet zza oceanu na trzecią lokatę, samemu osiągając najlepszy wynik w karierze, choć pamiętać należy, że zawodnik ten, mimo że w PŚ nie robi kariery, to cztery lata temu zdobył w supergigancie brązowy medal.

Tuż za podium znaleźli się Austriacy Striedinger i Franz, a czołową dziesiątkę uzupełnili: obrońca złotego medalu z supergiganta Svindal oraz Fill, Bank i Pridy.

Maciej Bydliński zajął 39. lokatę wśród 53. sklasyfikowanych alpejczyków.