Notowania

narciarstwo dowolne
21.02.2014 13:10

Narciarstwo dowolne: Finał marzeń dla Thompson, Riemen 15.

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dziś piętnaste miejsce w rywalizacji w ski crossie kobiet podczas...

Podziel się
Dodaj komentarz

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła dziś piętnaste miejsce w rywalizacji w ski crossie kobiet podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Złoty medal udało się obronić Kanadyjce, Marielle Thompson. Tuż za nią na metę finałowego wyścigu wpadła jej rodaczka, Kelsey Serwa, a brąz trafił w ręce Anny Holmlund ze Szwecji.

Wyścig o medale można śmiało określić "finałem marzeń". Zmierzyły się w nim absolutnie najlepsze zawodniczki w historii ski crossu. W czerwonym plastronie na trasie pojawiła się Kelsey Serwa, która w 2011 roku triumfowała w zawodach X Games, a także zdobyła tytuł mistrzyni świata. W niebieskim zaprezentowała się kolejna Kanadyjka, mistrzyni olimpijska z Vancouver, Marielle Thompson. W zielonym zobaczyliśmy absolutną legendę tej konkurencji, Ophelie David z Francji, która zawody w Aspen wygrywała aż czterokrotnie, przez wiele sezonów dominowała też na trasach Pucharu Świata, a w żółtym - Annę Holmlund ze Szwecji, szóstą zawodniczkę poprzednich igrzysk i brązową medalistkę mistrzostw świata w 2011 roku.

Wyścig najlepiej rozpoczęła Thompson, która szybko uzyskała prowadzenie i nie oddała go do samego końca, choć Serwa robiła co mogła by zagrozić swojej reprezentacyjnej koleżance. Na trzecim miejscu długo jechała Francuzka, ale w środku trasy zaliczyła upadek i przestała liczyć się w walce o upragniony medal, wieńczący jej piękną karierę. Ostatecznie z brązowego krążka mogła się więc cieszyć Holmlund.

O jedno miejsce, w porównaniu z występem w Vancouver, poprawiła się Karolina Riemen-Żerebecka. Polka trochę przespała kwalifikacje, pojechała w nich asekuracyjnie i skończyło się to dla niej dopiero osiemnastą lokatą i koniecznością ścigania się z mocnymi rywalkami. W 1/8 finału trafiła na Ophelie David i Heidi Zacher. Wystartowała najwolniej z całej trójki, ale na trasie pokazała, że świetnie czuje się wyprzedzając rywalki. W połowie wyścigu minęła Niemkę i dojechała do mety za David, przechodząc do ćwierćfinału. Niestety, w nim rywalki okazały się zbyt mocne, choć Polka robiła co mogła, by je minąć. Skończyło się na czwartym miejscu i ostatecznie Riemen została sklasyfikowana na piętnastej pozycji.

Wyniki:
1. Marielle Thompson (Kanada)
2. Kelsey Serwa (Kanada)
3. Anna Holmlund (Szwecja)

  1. Ophelie David (Francja)
  2. Sandra Naeslund (Szwecja)
  3. Katrin Ofner (Austria)
  4. Katya Crema (Australia)
  5. Fanny Smith (Szwajcaria) ...15. Karolina Riemen - Żerebecka (Polska)
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz