Notowania

narciarstwo dowolne
08.02.2014 20:53

Narciarstwo dowolne: Siostry górą!

Siostry Dufour-Lapointe, Justine i Chloe, zajęły dwa pierwsze miejsca w finałowej rywalizacji kobiet...

Podziel się
Dodaj komentarz

Siostry Dufour-Lapointe, Justine i Chloe, zajęły dwa pierwsze miejsca w finałowej rywalizacji kobiet w jeździe po muldach. Za plecami Kanadyjek znalazła się Hanna Kearney ze Stanów Zjednoczonych, której nie udało się obronić tytułu, wywalczonego cztery lata temu w Vancouver.

Tym razem olimpijski finał jazdy po muldach nie składał się z jednego, ale z aż trzech przejazdów. Do drugiej rundy kwalifikowało się dwanaście najlepszych zawodniczek, a do ostatniego etapu tylko sześć. W tym formacie można było sobie pozwolić na minimalny błąd, ale tylko w początkowej fazie konkursu. Pokazała to zresztą pierwsza seria, w której doczekaliśmy się wielu niespodzianek.

Gdyby finał rozgrywać w klasycznej formule jednego przejazdu, to mistrzynią olimpijską byłaby dziś... Nikola Sudova. Czeszka rewelacyjnie spisała się w swojej inauguracyjnej próbie i o jedną setną punktu wyprzedziła Elizę Outtrim z USA. Obrończyni tytułu, Hannah Kearney, była dopiero siódma, a z rywalizacją pożegnała się jej reprezentacyjna koleżanka, Heather McPhie, która uplasowała się na trzynastej pozycji. Tuż za nią znalazła się z kolei wielka sensacja kwalifikacji, Perrine Laffont z Francji.

W drugim przejeździe wszystko "wróciło do normy". Sudova nie pojechała już tak dobrze i zajęła dopiero dziewiąte miejsce, kończąc tym samym marzenia naszych południowych sąsiadów o olimpijskim medalu. Z pierwszego miejsca do ścisłego finału weszła Kearney i wydawało się, że pozostaje jej już tylko przypieczętować kolejne złoto.

Okazało się jednak, że Amerykanki, wbrew swoim głośnym zapowiedziom, nie wytrzymały trudów całej rywalizacji. Fizycznie posypała się nie tylko Outtrim, ale także obrończyni tytułu, która ostatecznie wylądowała na trzeciej pozycji, przegrywając z dwiema niesamowitymi siostrami Dufour-Lapointe. Lepszą okazała się najmłodsza z rodzeństwa, Justine, która przekroczyła granicę 22 punktów (22.44 pkt). Wyprzedziła Chloe o 0.88 pkt, ale po nieudanym występie Kearney obie wpadły sobie w ramiona. Dumna z Kanadyjek mogła być też trzecia z sióstr, Maxime, która dzisiejszą rywalizację zakończyła na dwunastym miejscu.

Wyniki:

1. Justine Dufuour-Lapointe (Kanada)
2. Chloe Dufuour-Lapointe (Kanada)
3. Hannah Kearney (USA)

  1. Aiko Uemura (Japonia)
  2. Britteny Cox (Australia)
  3. Eliza Outtrim (USA)
  4. Julia Galyszewa (Kazachstan)
  5. Regina Rachimowa (Rosja)
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz