Notowania

imprezy mistrzowskie
08.02.2014 16:58

Saneczkarstwo: 42-letni Diemczenko prowadzi po pierwszym ślizgu, Kurowski na 25. miejscu

Zakończyła się pierwsza z czterech serii zawodów saneczkarzy. Nieco nieoczekiwanie prowadzi 42-letni...

Podziel się
Dodaj komentarz

Zakończyła się pierwsza z czterech serii zawodów saneczkarzy. Nieco nieoczekiwanie prowadzi 42-letni reprezentant gospodarzy Albert Diemczenko. Rosjanin o piętnaście tysięcznych sekundy wyprzedza głównego kandydata do złota - Felixa Locha. Trzeci jest 40-letni Armin Zoeggeler z Włoch, a jedyny Polak Maciej Kurowski plasuje się na 25. lokacie.

Prowadzenie Diemczenki jest nieco nieoczekiwane, bowiem to Niemiec Felix Loch najlepiej spisywał się na treningach. Rosjanin na "swoim" torze pokazał jednak pazur, wjeżdżając na metę z czasem 52.170. Loch, który broni złotego medalu wywalczonego przed czterema laty był minimalnie wolniejszy, bo przegrał z Rosjaninem zaledwie o piętnaście tysięcznych sekundy. Na najniższym stopniu podium plasuje się póki co 40-letni Armin Zoeggeler z Włoch, a tuż za nim Austriacy: Reinhard Egger i Wolfgang Kindl oraz kolejni Rosjanie: Siemien Pawliczenko i Aleksander Peretjagin.

Maciej Kurowski pokonał tor w czasie 53.234 i - chociaż uzyskał swój najlepszy czas w Soczi wliczając w to treningi - plasuje się na dosyć odległej, 25. pozycji. Biało-czerwony wyprzedza czternastu zawodników, a stać go przecież na kilka oczek wyższą lokatę.

Druga seria rozpocznie się o 17:30.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz