Notowania

imprezy mistrzowskie
09.02.2014 19:20

Saneczkarstwo: Loch mistrzem, absolutny rekord Zoeggelera, Maciej Kurowski 23.

Felix Loch po dwudniowych zawodach został mistrzem olimpijskim w konkurencji saneczkarskich jedynek,...

Podziel się
Dodaj komentarz

Felix Loch po dwudniowych zawodach został mistrzem olimpijskim w konkurencji saneczkarskich jedynek, broniąc tym samym tytuł wywalczony przed czterema laty. Srebro przypadło 42-letniemu reprezentantowi gospodarzy Albertowi Diemczence, a brąz 40-letniemu Arminowi Zoeggelerowi z Włoch, dla którego to szósty medal w szóstych kolejnych igrzyskach. Maciej Kurowski zakończył start na 23. lokacie.

24-letni Felix Loch podczas zmagań wygrał trzy z czterech ślizgów, tylko raz ustępując Albertowi Diemczence. Niemiec, który jest bezapelacyjnie najlepszym saneczkarzem ostatnich kilku lat wygrał z Rosjaninem o blisko pół sekundy.

42-letni Diemczenko w swoim siódmym olimpijskim starcie wywalczył drugi krążek w karierze. Poprzednio drugi był również w Turynie w 2006 roku.

Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei żywa legenda saneczkarstwa - Armin Zoeggeler. Włoch stracił co prawda do Locha aż 1.27 sekundy, ale brązowy krążek wywalczył bardzo pewnie. *Został jednocześnie pierwszym sportowcem, który zdobywał medale na sześciu zimowych igrzyskach w jednej konkurencji, *bijąc rekord innego saneczkarza Georga Hackla - pięciokrotnego medalisty w latach 1988-2002. Poprzednio Zoeggeler zdobywał złoto w Turynie (2006) i Salt Lake City (2002), srebro w Nagano (1998) oraz brązy w Lillehammer (1994) i Vancouver (2010).

W dwudniowych zawodach brał udział nasz rodzynek w tej konkurencji *Maciej Kurowski, *który uplasował się na 23. pozycji. 27-letni podopieczny trenera Marka Skowrońskiego rozpoczął zawody od 25. miejsca w pierwszym ślizgu. W następnym był 24, dzięki czemu na to samo miejsce awansował w ogólnym zestawieniu. W trzecim ślizgu Polak znowu przesunął się o jedno oczko na 23. lokatę i na tej lokacie skończył zawody. Czwarta seria bowiem nie przyniosła żadnych zmian. Kurowski powtórzył tym samym wynik z Vancouver.

Wyniki:
1. Felix Loch (Niemcy)
2. Albert Diemczenko (Rosja)
3. Armin Zoggeler (Włochy)

  1. Andi Langenhan (Niemcy)
  2. Semen Pawliczenko (Rosja)
  3. Dominik Fischnaller (Włochy)
  4. Aleksander Pieretriagin (Rosja)
  5. Reinhard Egger (Austria) ... 23. Maciej Kurowski
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne