Notowania

imprezy mistrzowskie
11.02.2014 16:40

Saneczkarstwo: Trzy serie za nami. Medale niemal rozstrzygnięte

Zakończyła się trzecia seria rywalizacji jedynek kobiet w saneczkarstwie podczas ZIO w Soczi....

Podziel się
Dodaj komentarz

Zakończyła się trzecia seria rywalizacji jedynek kobiet w saneczkarstwie podczas ZIO w Soczi. Zdecydowaną liderką jest Niemka Natalie Geisenberger, a za nią plasują się jej rodaczka Tatjana Huefner i Amerykanka Erin Hamlin. 16. jest Natalia Wojtuściszyn, a 21. Ewa Kuls.

Geisenberger kolejny raz pokonała tor w czasie poniżej 50 sekund. Tym razem był to nawet jej najszybszy ślizg w Soczi (49.765), dzięki czemu ustanowiła nowy rekord Sliding Center Sanki. Zwyciężczyni Pucharu Świata wypracowała sobie już ponad sekundę przewagi nad broniącą tytułu Tatjaną Huefner, dlatego jedynie kataklizm mógłby pozbawić ją olimpijskiego złota w ostatniej serii. Huefner z kolei wydaje się mieć bezpieczną przewagę nad Erin Hamlin. Amerykanka jest trzecia, ale też nie jest zagrożona przez goniące ją rywalki. Będąca tuż za podium Alex Gough ma do niej bowiem stratę ponad trzech dziesiątych sekundy, co w jednym ślizgu jest bardzo trudne do odrobienia.

Polki nie zdołały awansować w klasyfikacji, co więcej - Ewa Kuls zanotowała spadek. Na półmetku była 20., a po dzisiejszym trzecim ślizgu jest oczko niżej. Natalia Wojtuściszyn z kolei utrzymała 18. lokatę i traci do liderki prawie cztery sekundy, z małymi szansami na znaczne poprawienie wyniku.

Finałowa seria odbędzie się jeszcze dzisiaj.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz