Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Soczi 2014 - Rosyjscy saneczkarze pozbawieni srebrnych medali!

0
Podziel się:

Rosyjscy srebrni medaliści z Soczi Tatjana Iwanowa i Albert Demczenko znaleźli się pośród kolejnych 11 sportowców dożywotnio wyłączonych z udziału w Igrzyskach Olimpijskich na mocy decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Dla Rosji...

Rosyjscy srebrni medaliści z Soczi Tatjana Iwanowa i Albert Demczenko znaleźli się pośród kolejnych 11 sportowców dożywotnio wyłączonych z udziału w Igrzyskach Olimpijskich na mocy decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Dla Rosji oznacza to utratę kolejnych dwóch medali zdobytych na rodzimym gruncie.

Zarówno Iwanowa jak i Demczenko, wspierani przez dwójkę Alexander Denisjew/Wladislaw Antonow, byli częścią saneczkarskiej sztafety, która wywalczyła srebrny medal Igrzysk w Soczi. 42-letni wówczas Demczenko zdobył jeszcze indywidualne srebro w konkurencji jedynek, jednak oba krążki zostaną im odebrane. Warto wspomnieć, iż obecnie pastuje on stanowisko trenera głównego reprezentacji Rosji w saneczkarstwie.

W dniu dzisiejszym zdyskwalifikowanych z udziału w igrzyskach olimpijskich zostało w sumie 11 sportowców:

  • saneczkarstwo: Tatjana Iwanowa i Albert Demczenko
  • łyżwiarstwo szybkie : Iwan Skobrew i Artjom Kuznetsow
  • biegi narciarskie: Nikita Kryukow, Alexander Bessmertnik i Natalja Matwiejewa
  • bobsleje: Liudmila Udobkina i Maxim Belugi
  • hokej na lodzie: Tatiana Burina i Anna Szczukina

W czasie prowadzonego przez MKOl śledztwa zarzuty udziału w programie dopingowym postawiono 46 sportowcom. Komisja dowodzona przez Denisa Oswalda skazała 43 zawodników, trzech zaś oczyszczono z zarzutów. Niewykluczone, że wkrótce kolejni reprezentanci Rosji będą musieli zgłosić się na przesłuchanie. Dochodzenie wciąż trwa, a analizy próbek materiału biologicznego pobranego od Rosjan w trakcie Igrzysk jeszcze się nie zakończyły. Powtórne badanie ma na celu nie tylko wykrycie przeoczonych wcześniej śladów środków dopingowych, lecz również potwierdzenie autentyczności próbek i wykluczenie potencjalnych manipulacji.

Choć Rosja jako kraj została oficjalnie wyłączona z udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, to sportowcy, których MKOl nie posądził o używanie niedozwolonych substancji, wciąż mają szansę na występ w Korei. Obecnie ocenia się, iż nawet 200 atletów może skorzystać z możliwości wystartowania jako "Sportowiec z Rosji" (AOR), po wcześniejszym uzyskaniu kwalifikacji olimpijskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)