Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Maciej Czujko
|

150 milionów użytkowników w pięć lat

0
Podziel się

Szefem tego interesu jest 24-latek - najmłodszy miliarder na liście Forbesa.

150 milionów użytkowników w pięć lat
(PAP/Kikapress)
bEifonDV

*Facebook to firma, która nikogo nie zaskakuje. Portal od początku zapowiadał się na wielki sukces. W pierwsze 24 godziny działania dorobił się 1200 użytkowników. Dziś ma 150 milionów. *

Taką liczbę internautów udało się zdobyć w pięć lat. Facebook właśnie obchodzi urodziny. Jest co świętować, bo w tak krótkim czasie firma przeniósła się z pokoju w akademiku do siedmiu budynków w Palo Alto w Kalifornii.

To tam pracuje dziś 500 ludzi, którzy pomagają Markowi Zuckerbergowi w rozwijaniu potencjału portalu społecznościowego numer jeden na świecie. Drugie miejsce zajmuje MySpace, który cieszy się liczbą 130 mln. aktywnych użytkowników.

bEifonDX

Jak wygląda ich praca nad utrzymaniem i rozwijaniem popularności Facebooka? Młodzieżowo. Wiek szefa wpływa na charakter pracy, bo firma przypomina akademik. Wielkie sale wypełnione są sprzętem gadżetami, które przynoszą spragnieni rozrywki młodzi informatycy. Wszyscy dostają darmowe wyżywienie i wszyscy mogą do późna bawić się na wewnętrznych imprezach - oczywiście w gronie pracowników i na terenie firmy, który młody szef zwie miejskim kampusem.

Firma przypomina akademik, bo właśnie w akademiku powstała. Mark Zuckerberg, syn lekarzy - dentysty i psychiatry - założył portal, gdy studiował na Harvardzie. Na początku była to strona www, która umożliwiałaby studentom poznawanie się nawzajem - poprzez założenie swojego profilu i wysyłania wiadomości do innych użytkowników. Schemat działania, który w pierwsze 24 godziny funkcjonowanie przyciągnął 1200 studentów pozostał niezmieniony do dziś.

Zaczęło się od Harvardu, potem przeniosło na inne uczelnie i szkoły, a teraz ogarnęło cały świat. Dziś ponad połowa użytkowników nie jest studentami, a najszybciej na portalu przybywa ludzi po trzydziestce. Codziennie 15 milionów zagląda na Facebooka i uaktualnia informacje o sobie.

Największą zaletą portalu społecznościowego Facebook jest to, że można śledzić, co dzieje się u znajomych bez konieczności regularnego spotykania się z nimi. Ma to swoje szczególne znaczenie w przypadku przyjaźni na duże odległości. W dzisiejszych czasach dla ludzi ważna jest też oszczędność czasu - szybciej i łatwiej jest wysłać do kogoś wiadomość, czy podejrzeć nowe zdjęcia z jego życia, niż codziennie dzwonić do niego czy umawiać się na kawę.

bEifonEd

Jak wiele osób odnajduje to jako zaletę zachęcającą do korzystania z serwisu, dowodzi fakt, że Facebook przetłumaczony jest już na 35 języków, a przygotowuje się jego wersję w kolejnych 60. Wielu ekspertów określa go hitem na miarę przeglądarki Google.

ZOBACZ NA CZYM POLEGA KORZYSTANIE Z FACEBOOK I JAK PRACUJE SIĘ W PORTALU (ANG.):

bEifonEy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)