Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rebranding
15.09.2011 11:54

Biedronka zmienia logo? Zobacz zdjęcie

Bardziej uśmiechnięta. Taka jest nowa biedronka widoczna na jednym ze sklepów sieci Jeronimo Martins w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH TRACZYK/ EAST NEWS)

[Aktualizacja: 16:44]

*Logo jednego ze sklepów sieci Biedronka w stolicy znacznie różni się od jego dotychczasowej formy znanej w całej Polsce. Odmieniona biedronka ozdabia ten sam napis, co wcześniej, ale znajduje się w innym miejscu żółtej planszy. *

Ma ponadto szerszy uśmiech i większe, bardziej _ disneyowskie _ oczy. Na jej wizerunku pojawił się też nos. Biedronkowy neon stał się też bardziej wypukły. Czy ta modyfikacja związana jest z rebrandingiem całej marki?

Przedstawiciel centrum prasowego Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. zaprzecza, by taka zmiana miała miejsce. Unika jednak odpowiedzi na pytanie, co oznacza nowe logo na dachu warszawskiego sklepu, którego zdjęcie opublikowała agencja fotograficzna East News.

Sieć handlowa Biedronka, oferująca artykuły spożywcze i produkty chemii gospodarczej, istnieje w Polsce od 1995 roku. Należy do portugalskiej spółki akcyjnej Jeronimo Martins i obecnie liczy 1745 sklepów w całym kraju. Zeszłoroczne obroty sieci przekroczyły 19 miliardów złotych, co uplasowało ją na 4. miejscu w rankingu największych przedsiębiorstw 2010 roku.

Po publikacji tego tekstu skontaktował się z nami Paweł Tymiński, *rzecznik prasowy JMD SA, * i przedstawił stanowisko spółki:

Czytaj więcej na temat Biedronki w Money.pl
Zamiast z Obamą rozmawia z Biedronką Lech Wałęsa spotkał się wczoraj z przedstawicielami sieci, z którą planuje współpracę.
Do Platiniego w sprawie Biedronki Szef _ S _ przedstawi Platiniemu sprawę łamania praw pracowników sieci Biedronka.
Właściciele Biedronki bogatsi mimo kryzysu Jeronimo Martins, do której należy sieć dyskontów w Polsce zarobili 1,5 mld euro.
Tagi: rebranding, Biedronka, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, case study
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz