Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telewizja cyfrowa
14.07.2011 12:32

Cyfryzacja telewizji. Ruszyła rządowa kampania

Spoty za 492 tys. zł promują przejście na naziemną telewizję cyfrową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(charlesdyer/CC/Flickr)

Ruszyła kampania informacyjna dotycząca przejścia z analogowego nadawania telewizji na cyfrowe - poinformowała wiceminister infrastruktury Magdalena Gaj.

_ - Wkraczamy w erę bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej, czas przygotować się na odbiór cyfrowy. Telewizja cyfrowa to większa liczba programów telewizyjnych, lepsza jakość, możliwość nadawania telewizji w wysokiej rozdzielczości _ - powiedziała Gaj.

Kampania potrwa do 31 lipca 2013 roku. _ - Dlatego, że to jest ostateczny termin wyłączenia nadajników analogowych w Polsce _ - wyjaśniła.

W ramach kampanii przygotowano dziewięć spotów telewizyjnych. _ Stare Kino, Adam Słodowy, Telesfor, teleturniej, kryminał, serial, bajka, prognoza pogody i mecz. - Pierwsze trzy spoty nawiązują do starych ikon telewizyjnych, są czarnobiałe _ - wymieniła Gaj. Dodała, że seria spotów kosztowała 492 tys. zł.

Zobacz smoka telesfora w oryginalnym programie TVP:

Aby oglądać programy naziemnej telewizji cyfrowej, trzeba mieć telewizor z tunerem MPEG-4 lub dokupić dekoder.

Wiceminister zaznaczyła, że to jednak tylko część kampanii. _ Przygotowujemy też trzyminutową audycję, która będzie emitowana raz w tygodniu przez każdego z nadawców. Przygotowujemy też inserty do gazet, gdzie znajdą się szczegółowe informacje na temat naziemnej telewizji cyfrowej. Dodatkowo uruchomiliśmy już stronę www.cyfryzacja.gov.pl, gdzie zawarte są wszystkie informacje na temat cyfryzacji _ - powiedziała.

Spoty będą emitowane dwa razy dziennie, między godz. 6 a 22._ - Na przyszły rok na kampanię informacyjną w budżecie mamy 2 mln zł _ - powiedziała wiceminister.

Sejm przyjął 30 czerwca ustawę o naziemnej telewizji cyfrowej. Zgodnie z nią, do końca lipca 2013 r. naziemne nadajniki, działające w systemie analogowym wyłączą: TVP (TVP 1, TVP 2, regionalne programy), Polsat, TVN, TV4 i TV Puls.

Cyfrowa technika nadawania sygnału telewizyjnego umożliwi odbiór większej liczby bezpłatnych programów telewizyjnych (docelowo siedem w ramach multipleksu pierwszego i po osiem programów w ramach drugiego oraz trzeciego).

TVP ruszyła z naziemną telewizją cyfrową już w październiki 2010 r. Kanały TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia można oglądać w województwach: mazowieckim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Czytaj w Money.pl

Tagi: telewizja cyfrowa, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, telekomunikacja, strategie, najważniejsze, case study, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz