Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Handlarz opałem chce 84 procent Facebooka

Paul D. Ceglia powołuje się na umowę z twórcą portalu Markiem Zuckerbergiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(facebook.com)

Amerykański handlarz opałem traktuje sprawę poważnie. Paul D. Ceglia wskazuje przy tym na umowę z twórcą Facebooka Markiem Zuckerbergiem.

Do jednego z sądów w stanie Nowy Jork wpłynął pozew, w którym Ceglia rości sobie prawa do 84 procent udziałów w portalu społecznościowym Facebook. Pozywający przedłożył w sądzie umowę z twórcą Facebook Markiem Zuckerbergiem, która miała zostać zawarta już w 2003 roku. Facebook odpiera zarzuty jako _ całkowicie niepoważne _.

Mimo to sędzia Thomasa Brown oświadczył, że do czasu decyzji w sprawie, Facebook nie może sprzedawać udziałów kapitałowych - donosi dziennik _ The Wall Street Journal _.

Pozew wpłynął 30 czerwca do sądu okręgowego w Allegany, gdzie mieszka powód. Pozew jest skierowany przeciwko Zuckerbergowi osobiście oraz przeciwko firmie Facebook Inc. Ceglia domaga się odszkodowania oraz 84 procent udziałów w portalu.

Do pozwu Ceglia załączył dodatkowo dokument zatytułowany _ Work for Hire Contract _, z którego ma wynikać, że jako twórca strony internetowej poprzednika Facebooka _ The Face Book _ miał nabyć za tysiąc dolarów 50 procent udziałów w firmie. Dodatkowo za każdy dzień do czasu ukończenia budowy strony miał otrzymać 1 procent udziałów, z czego wynika roszczenie na łącznie 84 procent.

Według informacji _ The Wall Street Journal _ powód miał już wcześniej do czynienia z wymiarem sprawiedliwości - Ceglia jest oskarżony o oszukiwanie klientów prowadzonego przez niego składu opału. Postępowanie w tej sprawie nie zostało jeszcze zamknięte.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: facebook, udziały, pozew, zuckerberg, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, case study
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz