Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nokia
24.06.2009 08:48

Intel i Nokia zbudują nowy supertelefon

Dwa koncerny zapowiadają, że będzie to coś więcej niż smartphone i netbook.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tnarik/CC/Flickr)

*Oba koncerny tworzą drużynę, by zbudować zupełnie nowe urządzenie elektroniczne. Już zapowiadają, że będzie to coś znacznie lepszego od połączenia smartphone'a i netbooka. Szczegółów jednak nie zdradzają - pisze BBC. *

Ze współpracy cieszą się przede wszystkim szefowie intela, dla którego nowy kontrakt będzie przepustką na rynek telefonii komórkowej. Kai Oistamo, wiceprezydent Noki, zapowiada natomiast, że współpraca dwóch firm przyniesie rozwiązania, które dadzą korzyści firmom, branży i klientom.

Na razie jednak koncerny nie zdradzają szczegółów dotyczących nowego projektu. Wiadomo tylko, że koncepcje mają się rodzić wokół systemu operacyjnego Linux.

Możliwości obu firm są ogromne, bo osiem na dziesięć procesorów zamontowanych w komputerach osobistych na całym świecie jest wyprodukowanych przez Intela. Nokia natomiast na całym globie ma miliard klientów.

ZOBACZ, CO W PRZYSZŁOŚCI UMOŻLIWI NANOTECHNOLOGIA OPRACOWYWANA PRZEZ NOKIĘ (ANG.):

Tagi: nokia, intel, umowa, produkcja, telefon, komputer, nowe, urządzenie, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, case study
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz