Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ustawa
28.11.2012 09:25

Monopol Poczty Polskiej będzie coraz większy? Oto powód

Rząd przeforsował w nich zapisy, które dają Poczcie Polskiej wyłączność na przekazy rent i emerytur z ZUS, KRUS, MOPS i innych tego rodzaju instytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BassittART/iStockphoto)

Od pierwszego stycznia, zamiast otwarcia rynku i podwyżki cen, szykuje się monopol Poczty Polskiej na kolejne lata. Dowiadujemy się z dzisiejszego wydania dziennika _ Rzeczpospolita _.

Według gazety, _ nowelizowane w ogromnym pośpiechu prawo pocztowe cementuje na kilkanaście lat monopolistyczną pozycję państwowej Poczty Polskiej. Zmian w prawie wymagała od nas Unia Europejska, tyle, że miały one uwolnić rynek usług pocztowych i obniżyć ceny dla klientów _.

Tymczasem rząd przeforsował w nich zapisy, które dają Poczcie Polskiej wyłączność na przekazy rent i emerytur z ZUS, KRUS, MOPS i innych tego rodzaju instytucji. Utrzymane zostanie zwolnienie Poczty z VAT z usług dla podmiotów zaliczanych do sektora finansów publicznych, między innymi urzędów, szkół, samorządów czy przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

Prywatni operatorzy są poza konkurencją - nie będą też mogli skorzystać z infrastruktury Poczty: sortowni, rozdzielni i punktów doręczeń".

Czytaj więcej w Money.pl
To koniec monopolu Poczty Polskiej Skutkiem wprowadzenia ustawy liberalizującej rynek usług pocztowych może być zmniejszenie zatrudnienia u obecnego operatora.
Emotikony mają już 30 lat. Co było pierwsze? Komputerowa buźka, która miała być żartobliwym wyrażeniem emocji, ku zaskoczeniu autora zrobiła oszałamiającą karierę.
PKO BP przejmie inny bank? Jest propozycja Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Poczta Polska będą analizowały sprzedaż wszystkich posiadanych przez pocztę akcji Banku Pocztowego PKO BP.
Tagi: ustawa, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, strategie, case study
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz