Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
luanda
29.06.2010 15:07

Najdrożej dla managerów w Luandzie, najtaniej w Karaczi

Warszawa w rankingu drogich miast jest na 96. miejscu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christineg/Dreamstime)

Luanda w Angoli jest najdroższym miastem świata dla zagranicznych managerów, a pakistańskie Karaczi najtańszym - wynika z najnowszego badania międzynarodowej firmy konsultingowej Mercer. Warszawa plasuje się na 96. miejscu wśród 214 miast świata.

Firma Mercer, zajmująca się m.in. zarządzaniem strategicznym i inwestowaniem, porównała koszty utrzymania w 214 miastach na całym świecie. Chodzi o koszty wynajmu mieszkań i domów, transportu, wyżywienia, cen odzieży, artykułów gospodarstwa domowego i rozrywki.

Z raportu wynika, że koszty utrzymania w Luandzie są trzykrotnie wyższe, aniżeli w Karaczi.

Drugie miejsce po Luandzie zajmuje Tokio, a trzecie Ndżamena w Czadzie. W dalszej kolejności znalazły się: Moskwa, Genewa, japońska Osaka, Libreville w Gabonie, Zurych, Hong Kong i Kopenhaga.

Według badania, Warszawa plasuje się na 96. pozycji za Dżakartą w Indonezji oraz Budapesztem. Najtańszym miastem po Karaczi jest stolica Nikaragui - Managua oraz Pakistanu - Islamabad.
Autorzy raportu podkreślają, że miasta w Brazylii należą do najdroższych lokalizacji w regionie obu Ameryk. Sao Paulo jest najdroższym miastem zarówno Ameryki Północnej, jak i Południowej; zajmuje 21. miejsce w rankingu. _ _

_ - To wynik umocnienia się brazylijskiego reala w stosunku do dolara amerykańskiego _ - podkreślają autorzy raportu.

W Ameryce Południowej, brazylijskie Rio de Janeiro (29. miejsce w rankingu) jest drugim najdroższym miastem, za nim znajdują się: Hawana (45. pozycja) na Kubie, w Kolumbii Bogota (66. miejsce) i stolica Brazylii Brasilia (70. miejsce).
Z badania wynika, że najdroższym miastem w Stanach Zjednoczonych jest Nowy Jork, który plasuje się na 27. miejscu. Kolejnymi miastami są: Los Angeles (55. miejsce) i Waszyngton (111. pozycja). Z kolei najdroższym miastem Kanady jest Vancouver (75. miejsce), tuż za nim znajduje się Toronto (76. pozycja), a dalej Montreal (98. miejsce).

Raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: luanda, karaczi, managerowie, miasta, tanie, ranking, strategie firm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, case study
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz