Notowania

Przejdź na
strategie firm
11.04.2012 06:30

Od Calgonu do perfum Lady Gagi. Imperium rodziny Reimann

Do niemieckiego klanu przemysłowców należy też luksusowa marka obuwia Jimmy Choo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rex Features/EAST NEWS)

Niemiecki klan przemysłowców jest zainteresowany przejęciem koncernu Avon. Producent kosmetyków uznał jednak, że zaoferowana mu kwota jest zbyt niska. Teraz rodzina Reimann musi ponownie zasiąść do stołu negocjacyjnego. Oto przekrój przez działalność ceniącego sobie dyskrecję klanu miliarderów.

[Na zdjęciu projektant luksusowego obuwia Jimmy Choo. Jego marka dołączyła do portfolio Reimannów w maju 2011 roku]

Avon

Bogaty w tradycje koncern i konkurent jednego z należących do Reimannów przedsiębiorstw już od dłuższego czasu boryka się z problemami. Wprawdzie w ubiegłym roku przemiłe konsultantki Avonu przyczyniły się do wygospodarowania obrotu rzędu 11,3 mld dolarów, jednak czysty zysk koncernu wyniósł jedynie 514 mln dolarów. Mimo to oferta złożona przez Reimannów nie trafiła na podatny grunt - Avon chce więcej pieniędzy.

Joh. A. Benckiser

Holding finansowy Joh. A. Benckiser SE jest właścicielem takich marek jak Coty - producenta perfum z siedzibą w Nowym Jorku i głównego konkurenta Avonu, Reckitt Benckiser oraz holdingu Labelux. Te trzy gałęzie holdingu odpowiadają odpowiednio za sektor mody, perfum oraz chemii specjalistycznej.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/243/m210419.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/portrety/artykul/bild;tak;powstal;kontrowersyjny;tabloid,179,0,1059507.html) *Prawdziwa historia znienawidzonego tabloidu * Axel Springer stworzył dziennik Bild. Spadkobiercy Alberta Reimanna - twórcy marki Calgon - mieszkają w okolicach Mannheim i z majątkiem szacowanym na osiem miliardów euro należą do grona najbogatszych rodzin w Niemczech.

Coty

W latach 1963-1992 firma Coty była spółką zależną należącą do koncernu farmaceutycznego Pfizer. W 1992 r. firma została przejęta przez producenta perfum Joh. A. Benckiser GmbH. Tym samym udziałowcem większościowym Coty jest obecnie rodzina Reimann, a firma awansowała do rangi największego na świecie producenta perfum.

W roku obrotowym 2010/11 Coty zaksięgowała obrót rzędu 4,1 mld dolarów. Wśród należących do koncernu marek kosmetyków znajdują się między innym Rimmel, Adidas i Davidoff. Ponadto Coty zajmuje się dystrybucją linii zapachowych takich gwiazd jak Celine Dion, Lady Gaga i Kylie Minogue.

Labelux

Do imperium Reimannów należy również holding Labelux z siedzibą w Caslano (Szwajcaria). Przedsiębiorstwo, które jednoczy pod sobą kilka marek odzieżowych, powstało w 2007 roku. Wraz z producentem perfum Coty i producentem chemii specjalistycznej Reckitt Benckiser, Labelux jest trzecim filarem holdingu finansowego Joh. A. Benckiser SE.

Bally

Najbogatszą w tradycje marką obuwniczą należącą do Labelux jest powstała w 1851 r. marka Bally. W 2008 roku producent obuwia i dodatków przeszedł w ręce Labelux Group, a tym samym w ręce rodziny Reimann. Obroty Bally opublikowano po raz ostatni w 2008 r. i wyniosły one 400 mln euro. Sprzedaż obuwia stanowi 50 proc. obrotu firmy, torby i dodatki 40 proc. a 10 proc. przypada na odzież. Luksusowa marka ma na całym świecie 250 filii.

Jimmy Choo

Marka obuwnicza Jimmy Choo dołączyła do grupy Labelux dopiero w maju 2011 roku. Za luksusową markę, która poza obuwiem ma w swojej ofercie także torebki, odzież i dodatki, rodzina Reimann zapłaciła ponad pół miliarda euro. Obrót Jimmy Choo za 2010 r. wyniósł 150 mln funtów.

Derek Lam

W 2003 r. projektant Derek Lam i jego partner biznesowy Jan-Hendrik Schlottmann zakładają w Nowym Jorku markę odzieżową _ Derek Lam _. W ofercie marki znaleźć można obuwie, okulary, torby i odzież. Marka ma swoje filie w 25 krajach na całym świecie a kolekcje projektanta można podziwiać regularnie podczas największych pokazów mody oraz podczas nowojorskiego Fashion Week. Od 2008 r. luksusowa marka jest częścią grupy Labelux.

Belstaff

Marka Belstaff powstała w 1924 r. i jest najnowszym nabytkiem luksusowego holdingu Labelux. Brytyjska manufaktura odzieżowa trafiła w ręce Reimannów w czerwcu 2011 roku. Obecnie marka posiada na całym świecie ponad tysiąc sklepów, w których klienci mogą się zaopatrzyć w luksusowe towary.

Solange

Marka Solange Azagury-Partridge zajmuje się produkcją luksusowej biżuterii i od 2008 r. należy do grupy Labelux. W swojej ofercie firma ma pierścionki, kolczyki, naszyjniki i kolie.

Zagliani

Od 2009 r. do grupy należy również utworzona w 1947 r. marka Zagliani, która ma swoją siedzibę w Mediolanie. Firma zajmuje się produkcją wyrobów z krokodylej skóry, w tym torebek i pasków.

Reckitt Benckiser

Poza modą i perfumami trzecim i ostatnim filarem biznesowej działalności rodziny Reimanna jest sektor chemii specjalistycznej. Tu właśnie miała swój początek historia sukcesu rodziny miliarderów. Albert Reimann był jednym z twórców grupy produktów Calgon, produkowanych do dziś oraz sprzedawanych przez koncern Benckiser.

Firma jest aktywna w ponad 60 krajach i według własnych danych jest światowym liderem na rynku środków czystości dla gospodarstwa domowego. Po fuzji brytyjskiej firmy Reckitt & Colman oraz holenderskiej Benckiser NV w 1999 r. rodzina Reimann jest już tylko udziałowcem mniejszościowym firmy.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydał 2,6 mln na obiad z Buffettem. Zastąpi go? Słynny inwestor przekaże swoje imperium synowi, który będzie wspierany przez jednego z top menadżerów.
Piwo od dr. Oetkera? Mają też bank Producent ciast w proszku zarządza też przedsiębiorstwem żeglugowym i siecią luksusowych hoteli.
Szef wielkiego klubu zrezygnował z pensji, bo... Dla dobra klubu zrezygnował z wysokiej pensji, a w Norymberdze stoi jego fabryka wędlin. Zobacz, czego jeszcze nie wiesz o menadżerze Bayernu Monachium.
Tagi: strategie firm, wiadomości, gospodarka, strategie, czołówki, case study
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz