Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Robin Hood otworzy festiwal w Cannes

0
Podziel się:

Amerykanie przywieźli mało filmów z Hollywood, bo wytwórnie ograniczył kryzys.

Robin Hood otworzy festiwal w Cannes
(PAP/EPA)

W tym roku do Cannes amerykanie przywieźli mniej filmów niż zwykle. Powodem jest kryzys, który ograniczył budżety producentów.

Ale film otwierający festiwal będzie amerykański. Ridley Scott pokaże swoją wersję legendy o Robin Hoodzie. Ma ona odbrązowić tę postać, pokazać ją jako człowieka z krwi i kości. Główne role zagrali Russel Crowe i Cate Blanchett.

fot: PAP/EPA_ fot: PAP/EPA _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/cannes;cate;blanchett;i;russell;crowe;na;premierze;filmu;robin;hood,galeria,3698,0.html)- _ Wszyscy wiemy, że nie jest łatwo zdobyć pieniądze na produkcję filmu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku na festiwalu pojawi się więcej hollywoodzkich produkcji _ - powiedział Thierry Fremaux agencji Reuters.

Wyrazem finansowych problemów całego świata bęzie produkcja _ Wall Street 2 - Pieniądz nie śpi _. to druga część głośnego już filmu _ Wall Street _. Kwestia wypowiadana przez głównego bohatera: _ Chciwość jest dobra _ stała się kultowa.

Kłopoty Hollywood w czasie kryzysu były ogromne. W studio filmowe Dreamworks Stevena Spielberga musieli zainwestować producenci z Bollywood. Inwestycje takie jak ta oznaczają, że od czasu wybuchu kryzysu finansowego Hollywood skazane jest na pieniądze inwestorów zagranicznych.

Banki i fundusze inwestycyjne, dotychczasowi kredytodawcy amerykańskiego przemysłu filmowego, wstrzymują się z finansowaniem producentów.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)