Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Ryanair wylatał stratę. Bilety drożeją

0
Podziel się:

Na gorsze wyniki finansowe firmy miały wpływ ostra zima i strajk kontrolerów w Hiszpanii.

Ryanair wylatał stratę. Bilety drożeją
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ryanair już nie jest taki tani. Ostra zima i strajk kontrolerów lotów w Hiszpanii przyczyniły się do straty w trzecim kwartale. Wzrosły także ceny biletów, informuje die Welt.

Mimo znacznego wzrostu liczby pasażerów i przychodów największy europejski tani przewoźnik zamknął trzeci kwartał stratą rzędu 10,3 milionów euro netto. Droższe stało się także latanie z Ryanairem - w 2010 roku ceny biletów podrożały o średnio 15 procent. Na gorsze wyniki finansowe irlandzkiego przewoźnika miała wpływ ostra zima oraz strajk hiszpańskich kontrolerów lotów. W samym grudniu Ryanair odwołał 3 tysiące lotów czyli prawie dwa razy tyle, co w tym samym okresie poprzedniego roku, pisze gazeta.

Koniec roku jest tradycyjnie słabszym okresem dla wszystkich przewoźników. Główni konkurenci irlandzkich tanich linii lotniczych, EasyJet i Air Berlin, oszacowali swoje straty spowodowane kaprysami pogody na 36 i 30 milionów euro.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/254/t113406.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/szef;ryanair;potwierdza;beda;bilety;na;miejsca;stojace,235,0,692715.html) Szef Ryanair potwierdza: Będą bilety na miejsca stojące
- _ Ta niewielka strata w trzecim kwartale rozczarowuje, ponieważ zbliżaliśmy się do osiągnięcia progu rentowności _ - powiedział szef Ryanaira Michael O'Leary podkreślając, że na spadek przychodów miały wpływ przerwy w lotach spowodowane złą pogodą oraz strajk kontrolerów lotów.

Ryanair już w grudniu zapowiadał, że podejmie odpowiednie działania prawne przeciwko hiszpańskim kontrolerom, których chaotyczny strajk doprowadził między innymi do odwołania 500 lotów irlandzkiego przewoźnika.

Mimo tych problemów Ryanair pozostaje optymistą i szacuje, że kończący się w marcu rok fiskalny zamknie zyskiem około 400 milionów euro, pisze die Welt. Ma się do tego przyczynić wzrost cen paliwa, co uderzy w tradycyjnych przewoźników, mówił w wywiadzie dla agencji Reutersa szef finansowy linii, Howard Millar.

Ryanair obsługuje dziennie ponad 1500 lotów. W trzecim kwartale z oferty irlandzkiego przewoźnika skorzystało 17 milionów pasażerów, co oznacza 6 procentowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Przychody wzrosły o 22 procent do 746 milionów euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t21557.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ryanair;grozi;nie;wpusci;na;poklad,93,0,758621.html) Ryanair grozi. Nie wpuści na pokład? Hiszpański sąd zdecydował, że opłata za brak wydrukowanej karty pokładowej jest nielegalna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t21557.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ryanair;znow;prowokuje;wykorzystal;papieza,142,0,677262.html) Ryanair znów prowokuje, wykorzystał papieża Tanie linie lotnicze wykorzystały wizerunek Benedykta XVI w reklamie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t92907.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ryanair;i;aer;lingus;odwolaly;23;loty,13,0,743181.html) Ryanair i Aer Lingus odwołały 23 loty Naszym rodakom ciężko wydostać się z Irlandii. Na lotniskach burzliwe sceny.
strategie firm
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)