Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
debiut
12.03.2010 15:48

Spółka Tymochowicza warta 100 mln złotych

Firma debiutuje na giełdzie. Emisja obejmie 20 proc. akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wczoraj Piotr Tymochowicz ogłosił plany finansowe swojej firmy - Infinity SA. Spółka powołana do realizacji projektu Solaris Gate zdaniem jej prezesa warta jest 100 mln złotych.

Prezes zarządu spółki Infinity SA Piotr Tymochowicz i wiceprzewodniczący rady nadzorczej Klaudiusz Wolny w przedzień debiutu giełdowego ujawnili plany finansowe firmy. Informacje podano po raz pierwszy 11 marca w trakcie wywiadu online na portalu spółek giełdowych Inwestor TV.

Debiut spółki planowany jest na koniec marca. Emisja ma objąć 20% akcji, w wyniku których planowane jest pozyskanie 20 mln złotych. Pieniądze te Infinity zamierza przeznaczyć na marketing i PR mające wesprzeć ekspansję Solaris Gate na rynki zagraniczne. Tymochowicz zakłada, że rok 2010 firma zakończy wynikiem 6 mln zł zysku - dzięki płatnościom od 30 000 użytkowników multiportalu. Jeśli cel nie zostanie osiągnięty, spółka zamierza rozwijać się wolniej, bazując na kapitale własnym.

Inicjatorem projektu Solaris Gate jest Piotr Tymochowicz, przy czym 80% akcji znajduje się w rękach trzech głównych akcjonariuszy: Piotra Tymochowicza, Jana Brykczyńskiego i Andrzeja Konopczyńskiego. Strategia równoległego rozpoczęcia działalności operacyjnej i debiutu giełdowego według założycieli spółki jest podyktowana transparentnością.

- Sprzedajemy marzenia o nieśmiertelności. Ale w odróżnieniu od Kościoła katolickiego nie obiecujemy zaświatów, tylko technologię - mówi Piotr Tymochowicz.

Więcej o projekcie Solaris Gate można przeczytać w artykule "Solaris Gate - przełom czy porażka?".

Źródło: Inwestor TV

Tagi: debiut, akcja, pieniądze, emisja, projekt, prezes, marketing, portal, strategie firm, e-marketing, strategie, case study
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz