Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sport
19.07.2012 06:23

Tiger Woods zarabia coraz mniej. Zobacz, ile stracił przez afery

Za aferę seksualną słynny golfista zapłacił zerwaniem kontraktów między innymi z PepsiCo, General Motors oraz z Gillette.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Keith Allison/CCBY-NC-SA/Flickr)

Tiger Woods w końcu stracił tytuł najlepiej opłacanego sportowca świata. Po skandalu seksualnym stracił swoich najbardziej lukratywnych sponsorów. Jego miejsce lidera zajął amerykański bokser Floyd Mayweather Junior - informuje CNN.

Według rankingu _ Sport Illustrated _ Woods spadł aż na trzecie miejsce. Jego gaże zeszczuplały w ciągu ostatnich dwóch lat niemal o połowę. Jeszcze w 2009 roku wynosiły 92 mln dolarów rocznie. Po skandalu związanym z molestowaniem seksualnym, Tiger Woods w 2010 roku zarobił już tylko 60 mln dolarów, a w 2011 54,5 mln.

Za aferę słynny golfista zapłacił zerwaniem kontraktów między innymi z PepsiCo i Gatorade, który zakończył swoją umowę z Woodsem w lutym 2010 roku. Współpracę zakończył z nim również motoryzacyjny gigant General Motors oraz Procter & Gamble, Gillette i AT&T.

Na całe szczęście dla Woodsa, nie porzucił go jego największy sponsor firma Nike. Jak szacuje CNN, od nich Woods rocznie dostaje ponad 35 mln dolarów. Nadal ma także podpisany, wart 9 mln dolarów, kontrakt z producentem gier wideo Electronic Arts.

Udało mu się także zdobyć kilku mniejszych sponsorów, w tym firmę Fuse Science, która zajmuje się produkcją drinków energetyzujących. Jednak to przedsiębiorstwo nadal się rozwija i dopiero na początku 2012 roku zaczęło przynosić realne zyski.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/147/m222867.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/sky;club;i;triada;od;dawna;byly;podejrzane;jaka;jest;prawda;o;branzy,127,0,1124223.html) *"Nikt nie zna prawdy o branży turystycznej" * Stuprocentowej weryfikacji biura zrobić się nie da - mówi Agnieszka Gujgo. Od wybuchu skandalu, Tiger Woods nie zwyciężył także w żadnym wielkim turnieju. Wystarczy spojrzeć na jego zarobki w 2009 roku, kiedy to potrafił zgarnąć ponad 20 mln dolarów za wygrane oraz na rok 2011, gdy zarobił niecałe 2 mln dolarów.

Pogromca Woodsa, czyli Mayweather Junior nie miał żadnych kontraktór reklamowych, ale za to za zwycięstwo nad Victorem Ortizem we wrześniu 2011 roku, zarobił 40 mln dolarów. Z kolei w maju 2012 po walce z Miguelem Cotto, jego konto zasiliło dodatkowe 45 mln dolarów. Bokser ma jednak problemy z wydaniem zarobionych pieniędzy, ponieważ został skazany na 3 miesiące więzienia za przemoc domową.

Kolejny z rywali Woodsa w rankingu _ Sports Illustrated _ to również golfista Phil Mickelson. Zajął on drugie miejsce na liście. CNN szacuje, że sportowiec zarobił w 2008 roku około 4 mln dolarów dzięki wygranym w turniejach. Oprócz tego zyskał także 57 mln dolarów z kontraktów reklamowych. Według CNN, jego sytuacja materialna niewiele się od tego czasu zmieniła.

Ranking _ Sports Illustrated _, uwzględnia pieniądze zarobione dzięki wynagrodzeniom, wygranym w turniejach oraz kontrakty reklamowe dotyczące minionego sezonu. To oznacza, że na przykład rozgrywający New Orleans Saints Drew Bress nie znalazł się na tej szczęśliwej liście, mimo że podpisał właśnie pięcioletni kontrakt na 100 mln dolarów, który w 2012 roku przyniesie mu 40 mln.

Lista nie obejmuje także zawodników zagranicznych. To oznacza, że szwajcarski tenisista Roger Federer nie może się na niej znaleźć, mimo że jego roczne zarobki szacowane są na prawie 52 mln dolarów. Gdyby był Amerykaninem, znalazłby się na czwartym miejscu listy.

Czytaj więcej w Manager.Money.pl
Taka jest smutna prawda o Tour de France Jeszcze przed I wojną światową wyścig został wymyślony jako platforma reklamowa dla magazynu sportowego _ I'Auto. _
Tak można dorobić się na kamerach z Allegro Historia jego firmy rozpoczęła się od czapki z lisa. Później zainwestował pół miliona, które sam zarobił. Teraz pracuje dla największych.
Za 9 tysięcy na Mount Everest? On to załatwi Na co dzień Michał Czerwiński nosi garnitur i organizuje wyjazdy biznesowe. Może cię zabrać na off-road do Omenu albo za 80 tysięcy złotych do Tajlandii.
Tagi: sport, tiger woods, strategie firm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, czołówki, gospodarka światowa, case study
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz