Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
toyota
17.02.2010 10:30

Toyota próbuje odzyskać twarz po wielkiej porażce

Koncern przeprasza za wpadkę i wprowadza do aut nowy mechanizm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Toyota/Materiały prasowe)

Toyota, zmuszona naprawiać miliony swych samochodów na całym świecie z powodu zacinających się pedałów gazu, zapowiada montowanie we wszystkich nowych modelach mechanizmu, eliminującego groźbę niezamierzonego przyspieszania pojazdu.

Poinformował o tym szef Toyoty, Akoi Toyoda, wyjaśniając, że chodzi o mechanizm, dający pierwszeństwo hamowaniu, gdy równocześnie wciśnięty będzie pedał gazu i pedał hamulca.

W największych japońskich gazetach ukazały się w środę całostronicowe ogłoszenia, w których Toyota przeprasza klientów za konieczność wycofywania tak wielu samochodów do naprawy - 8,5 miliona pojazdów na całym świecie. Przy okazji poinformowano o rozpoczęciu kampanii usuwania wad z programu, sterującego hamulcami w gazowo-elektrycznych hybrydach Toyoty - modelu Sai, sprzedawanego tylko w Japonii oraz modelu Lexus HS250h, obecnego także na rynku północnoamerykańskim.

_ - Przepraszamy z całego serca za wielkie niewygody i zmartwienia, na które was wszystkich naraziliśmy _ - przeprasza Toyota w ogłoszeniach prasowych. Wcześniej podobne ogłoszenia ta największa na świecie firma motoryzacyjna zamieszczała w gazetach amerykańskich.

Również w środę szef kontroli jakości w Toyocie Shinichi Sasaki przyznał, że badane są doniesienia o problemach ze wspomaganiem układu kierowniczego w modelach Corolla. Nie wykluczył, że konieczne będą naprawy.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: toyota, samochody, wycofanie, rynek, europa, usa, awaria, pedał, gazu, nowe samochody, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, case study, moto
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz