Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Toyota w dużych tarapatach

0
Podziel się

W 1950 obiecali, że nie będą zwalniać, a dziś się wahają

Toyota w dużych tarapatach
(PAP/EPA)
bEhJoDJx

*Toyota wycofuje kolejna partię wadliwych samochodów z amerykańskiego rynku. Tym razem jest to 1,1 miliona aut. Koncern zapowiada, że następna w kolejce jest Europa. W Stanach na naprawy do producenta wróciło w sumie 8 milionów samochodów w ciągu ostatnich czterech miesięcy. *
Wada, która zmusiła Toyotę do tej wielkiej akcji, to pedał gazu, który zostaje w matach podłogowych. Jeszcze nie wiadomo, ile europejskich samochodów dotyczy problem i których modeli.

To jednak nie koniec kłopotów Toyoty. BBC pisze, że producent samochodów zastanawia się nad zwolnieniami. W przypadku Toyoty jest to deklaracja, która świadczy o ogromnych kłopotach koncernu. Masowe redukcje zatrudnienia miały miejsce tylko raz w historii firmy. Był to rok 1950, okres powojenny, kiedy trzeba było dokonać wyboru między restrukturyzacją, a całkowitym upadkiem. Wtedy to zarząd ogłosił, że było to pierwsze i ostatnie tego typu wydarzenie w Toyocie. Ówczesny prezydent Kiichiro Toyoda zrzekł się stanowiska. Był to wyraz szacunku dla zwolnionych pracowników.

- _ Ostatni rok był dla nas bardzo trudny _- przyznaje szefostwo w oświadczeniu.

bEhJoDJz

Akcje koncernu spadły w środę o 4,3 proc. - _ Wciąż nie wiemy, jak odwoływanie samochodów z rynku wpłynie na zyski firmy. Inwestorzy obawiają się jednak, że efekt będzie niekorzystny _ - mówi BBC Masatoshi Sato z Mizuho Investors Securities.

Kryzys Toyoty skrupulatnie wykorzystuje amerykański General Motors. Drugi z największych producentów oferuje w Stanach Zjednoczonych 1000 dolarów zniżki dla nowych klientów, którzy przesiadają się z Toyoty.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhJoDKa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)