Notowania

Przejdź na
sieci
24.02.2011 06:25

162 miliardy dolarów za płatności mobilne. Padnie rekord

Blisko bilion dolarów może wynieść światowa wartość płatności mobilnych w 2014 roku - przewiduje Yankee Group. To aż o sześć razy więcej niż w ubiegłym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot. Flickr.com/gailjadehamilton/CC)

Blisko bilion dolarów może wynieść światowa wartość płatności mobilnych w 2014 roku - przewiduje Yankee Group. To aż o sześć razy więcej niż w ubiegłym roku.

W 2010 roku użytkownicy mobilnych płatności dokonali transakcji o łącznej wartości 162 miliarda dolarów. Analitycy z Yankee Group prognozują, że za trzy lata ta wartość może wzrosnąć nawet do 984 miliardów.

Mimo dużej popularności "płacenia komórką" zdecydowana większość użytkowników uważa, że dokonywanie płatności mobilnych może być niebezpieczne - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Accenture. Co ciekawe, większe obawy mają Azjaci, chociaż jednocześnie są zadowoleni, że mają możliwość płacenia mobilnie. Z kolei Europejczycy i Amerykanie nie czują niebezpieczeństwa w tym sposobie płatności.

Użytkownicy internetu z Azji znacznie chętniej korzystają także z możliwości jakie dają płatności mobilne. Na ich tle internauci z Europy i Stanów okazują się znacznie bardziej konserwatywni. Wygląda jednak na to, że na wszystkich trzech kontynentach użytkownikom płatności dokonywanych przy pomocy telefonu najbardziej odpowiada mobilne sprawdzanie stanu konta.

Ponad połowa badanych uważa, że karty kredytowe, mogą odegrać dużą rolę w płatnościach mobilnych. Tyle samo chciałoby, żeby operatorzy sieci komórkowych zaczęli wspierać "płacenie komórką".

Tagi: sieci, dolar, karty, użytkownicy, rekord, internauci, amerykanie, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz