Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
29.06.2010 14:18

1,7 miliona sprzedanych iPhonów w trzy dni. Apple bije własny rekord

Steve Jobs może sobie po raz kolejny pogratulować. W ciągu trzech dni od premiery iPhona 4 smartfon znalazł prawie dwa miliony nabywców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Steve Jobs może sobie po raz kolejny pogratulować. W ciągu trzech dni od premiery iPhona 4 smartfon znalazł prawie dwa miliony nabywców.

To najlepiej sprzedający się premierowy produkt w historii Apple. Jednocześnie przepraszamy tych klientów, którzy mieli problem z kupnem iPhona z powodu braków w magazynach sklepowych - powiedział Steve Jobs.

W sumie Apple sprzedało prawie 2,5 miliona urządzeń. Tylko podczas kilku godzin z oferty przedsprzedażowej skorzystało 600 tysięcy osób. W dniu premiery w punktach sprzedaży ustawiały się gigantyczne kolejki. Za iPhone 4 w wersji 16-gigowej trzeba zapłacić 199 dolarów, 32 GB kosztuje 299 dolarów. Obecnie nowego smartfona można kupić w USA, Francji, Japonii i Niemczech, pod koniec lipca będzie dostępny w kolenych osiemnastu krajach. W Polsce iPhonea 4 będzie można kupić we wrześniu.

Możemy się spierać, czy kolejki pod Apple Store są ustawiane, czy nie. Jobsowi nie można jednak odmówić znakomitej marketingowej "smykałki", dzięki której jest w stanie sprzedać wszystko.

Tagi: polska, usa, premier, francja, apple, japonia, iphone, sprzedaży, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz