Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Beata Ratuszniak
|

30 tysięcy zł od GG dla autora najlepszej aplikacji

0
Podziel się:

Serwis społecznościowy GG.pl upublicznia swoje API. Od dziś użytkownicy serwisu mogą też tworzyć grupy i fankluby. Razem z grupami w GG.pl debiutują profile gwiazd.

30 tysięcy zł od GG dla autora najlepszej aplikacji

Serwis społecznościowy GG.pl upublicznia swoje API. Od dziś użytkownicy serwisu mogą też tworzyć grupy i fankluby. Razem z grupami w GG.pl debiutują profile gwiazd.

GG.pl upublicznia dziś swoje API. Uruchamia również konkurs dla developerów: główną nagrodą jest 30 tysięcy złotych. Aplikacje można zgłaszać od dziś do końca roku.

Pozostawiamy developerom pełną dowolność – mówi Zbigniew Pieńkowski, CIO GG Network – może to być gra z dodatkami płatnymi, aplikacje biznesowe, aplikacje biurowe, rozrywkowe, multimedia, integracje z innymi usługami lub aplikacjami, które już są bardzo popularne w Internecie, e-commerce. Czekamy na ciekawe pomysły.

Oficjalna strona konkursu rusza dziś na blogu developerów GG Network pod adresem http://rozwoj.gg.pl/konkurs. Na tej stronie, co miesiąc publikowany będzie ranking najciekawszych aplikacji konkursowych.

Ogłoszenie zwycięzcy konkursu nastąpi 15 lutego 2011 roku. Nagrodzona aplikacja znajdzie się w głównym pasku aplikacji serwisu GG.pl i w pasku aplikacji w komunikatorze Gadu–Gadu.

Aplikacje będą oceniać: Łukasz Łopuszański – redakcja Software Developer’s Journal, Paweł Bijata – redakcja PC Format, Marek Soból – CPO GG Network, Zbigniew Pieńkowski – CIO GG Network, Marcin Jagodziński – bloger, twórca serwisu Blip.pl.

Od dziś również można korzystać z aplikacji mobilnego Gadu-Gadu i GG.pl dedykowanych specjalnie na iPhone’a. Zalogowanie się do Mobilnego Gadu-Gadu na iPhone powoduje autologowanie do wszystkich serwisów GG Network, w których użytkownik posiada aktywne konta. W najbliższym czasie GG Network udostępni także kolejne takie aplikacje na system Android QT.

GG.pl uruchamia także fankluby polskich gwiazd oraz znanych marek. Użytkownik, będąc na profilu gwiazdy, ma możliwość jej "polubienia". Fanklub to profil w serwisie GG.pl, na którym firma, stowarzyszenie, artysta, celebryta na bieżąco zamieszczają informacje.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)