Notowania

Przejdź na
polska
19.08.2009 11:25

4chan "zabije" Wykop? Białek: "Jesteśmy gotowi na atak"

Czy Wykop.pl zapłaci dziś za nieodpowiedzialne przechwałki polskich internautów na 4chan.org? Serwis nie wyklucza, że może domagać się od nich odszkodowania.

Podziel się
Dodaj komentarz

Czy Wykop.pl zapłaci dziś za nieodpowiedzialne przechwałki polskich internautów na 4chan.org? Serwis nie wyklucza, że może domagać się od nich odszkodowania.

Całe zamieszanie rozpoczęło się tydzień temu, gdy użytkownicy forum kibice.net postanowili zmienić Drawball.com (serwis pozwalający rysować po gigantycznej planszy w kształcie kuli) w polską flagę. Akcja rozprzestrzeniała się w zaskakującym tempie i już wkrótce przyłączyli się do niej użytkownicy Wykop.pl, Insomnia.pl oraz Nasza-klasa.pl.

Zabawa chyba nie spodobała się społeczności forum 4chan.org, którzy postanowili utrzeć nosa Polakom i przekształcić ich dzieło w swastykę, która aktualnie nieśmiało pokrywa biało czerwoną planszę.

Wszystko pewnie skończyłoby się na wymianie "artystycznych" argumentów, gdyby nie przechwałki i zaczepki polskich internautów w siedzibie Anonimowych, czyli w dziale /b/ popularnego forum. Rozwścieczeni użytkownicy 4chan postanowili więc zorganizować szerszą operację, pod kryptonimem Fall Weiss (taki sam, jakim Niemcy nazwali plan inwazji na Polskę z 1 września 1939 roku). Dziś w samo południe czasu polskiego planują oni przeprowadzić atak DDoS na serwis Wykop.pl, który w pewnym momencie stał się centrum informacji o wojnie z 4chan.

Przypomnijmy, że w pierwszym tygodniu sierpnia właśnie w skutek ataków DDoS długie przerwy w działaniu zaliczyły najpopularniejsze serwisy społecznościowe świata - Facebook i Twitter. W tamtym przypadku w grę wchodziły motywy polityczne, a za atak odpowiadali najprawdopodobniej rosyjscy hakerzy.

Jak powiedział w rozmowie z interaktywnie.com Michał Białek, marketing manager Wykop.pl, trudno jest w tej chwili określić siłę ewentualnego ataku, a przez to komplikacje z tym związane. Mimo to serwis przygotowuje się na starcie z 4chan:
- Nasza infrastruktura jest bardzo elastyczna i skalowalna, ale oczywiście zawsze w takich przypadkach trzeba poczynić przygotowania mające na celu likwidację wąskich gardeł podczas ataku, powiadomić operatora o potencjalnej konieczności interwencji z jego strony i przygotować kilka planów zapasowych w celu utrzymania serwisu lub jak najszybszego przywrócenie go do działania - uspokaja Białek.

Jak dodał, Wykop.pl nie podjął jeszcze decyzji czy w przypadku powodzenia ataku firma będzie domagać się odszkodowania od serwisów, które wywołały wojnę z 4chan.

Tagi: polska, niemcy, serwis, polski, wojna, strona, marketing, akcja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz