Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
08.09.2010 10:30

4G w zasięgu ręki. Najszybszy mobilny internet w Polsce

Prędkość nawet do 326 Mb/s zarówno w małych miejscowościach jak i aglomeracjach - to plany firm Mobyland i CenterNet. Pierwsze urządzenia dostępowe pojawią się w Polsce do końca tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prędkość nawet do 326 Mb/s zarówno w małych miejscowościach jak i aglomeracjach - to plany firm Mobyland i CenterNet. Pierwsze urządzenia dostępowe pojawią się w Polsce do końca tego roku.

LTE 1800MHz to pierwsza na świecie komercyjna sieć telekomunikacyjna w technologii LTE w zharmonizowanym paśmie 1800MHz uruchomiona w Polsce. Inwestycja jest realizowana przez Mobyland przy współpracy z CenterNet.

Czym jest LTE (Long Term Evolution)? To następca UMTS, HSPA+ i GSM. Nie jest to jeszcze sieć czwartej generacji (ta nazywa się LTE Advanced), ale mimo to pozwala osiągać bardzo wysokie prędkości. Technologia ta pozwala obecnie na pobieranie danych z prędkością 153 Mb/s, w przyszłości zwiększy się do 326 Mb/s. Wysyłanie danych możliwe jest z prędkością 48 Mb/s, a docelowo osiągnie 86 Mb/s.

LTE pozwoli na pobranie filmu w kilka minut, co nieraz jest jeszcze niemożliwe przy internecie stacjonarnym, a co dopiero mobilnym. Teraz jednak użytkownicy smartfonów czy laptopów będą mogli w pełni korzystać z dobrodziejstw sieci gdzie tylko zechcą.

Nasze plany na koniec 2010 roku zakładają, że liczba działających stacji wzrośnie do 700, dzięki czemu sieć LTE obejmie swoim zasięgiem ponad siedem milionów osób - mówi Adam Kuriański, prezes CenterNet i członek zarządu Mobyland.

Najpierw sieć zacznie działać w aglomeracjach, później w mniejszych miejscowościach. Technologia LTE umożliwi bardzo szybkie pobieranie plików, a także na przykład oglądanie filmów w HD online.

Tagi: internet, sieci, polsce, prezes, firm, technologia, urządzenia, inwestycja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz