Notowania

Przejdź na
książki
10.08.2009 12:14

65 000 aplikacji w App Store

Były już wibratory, były noże i pistolety - w lipcu sklep Apple przekroczył 65 000 aplikacji. Deweloperzy zaś coraz częściej przerzucają się na platformę Android.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były już wibratory, były noże i pistolety - w lipcu sklep Apple przekroczył 65 000 aplikacji. Deweloperzy zaś coraz częściej przerzucają się na platformę Android.

Według firmy analitycznej Flurry w App Store jest coraz tłoczniej - jeszcze w styczniu klienci Apple mieli do dyspozycji 25 000 aplikacji, w lipcu ich liczba przekroczyła 65 000. Prognozy mówią, że do końca roku w przeciągu pozostałych 5 miesięcy App Store osiągnie kolejny milestone w postaci 100 000 aplikacji.

Firma Flurry podaje informacje na temat wzrostu popularności platformy Android. Okazuje się, że więcej nowych projektów, nad którymi rozpoczynają prace deweloperzy dedykowane jest właśnie dla urządzeń mobilnych wyposażonych w system od Google.

Na początku czerwca na Worldwide Developer's Conference Apple chwaliło się już 50 000 aplikacji. Android w tym samym czasie posiadał ich niespełna 5000. O ogromnej popularności App Store niech świadczy fakt, że już pod koniec kwietnia tego roku (po 9 miesiącach istnienia sklepu) użytkownicy pobrali ponad miliard aplikacji.

Flurry potwierdza również informacje, jakie w maju opublikował Ben Lorica z O'Reilly Research - ebooki są najszybciej rozwijająca się kategorią aplikacji w App Store. Obecnie z aplikacji pozwalających przeglądać elektroniczne książki aktywnie korzysta już około 3 miliony użytkowników.

Źródło: Flurry / Mashable

Tagi: książki, system, wzrost, prace, prognoza, deweloper, apple, platforma, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz