Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
18.02.2009 20:10

75 proc. europejskich internautów korzysta ze społeczności

Według badania comScore World Metrix 211 mln europejskich internautów odwiedziło w grudniu ubiegłego roku serwis społecznościowy. To niemal 3/4 europejskich użytkowników internetu!

Podziel się
Dodaj komentarz

Według badania comScore World Metrix 211 mln europejskich internautów odwiedziło w grudniu ubiegłego roku serwis społecznościowy. To niemal 3/4 europejskich użytkowników internetu!

211 z 282,7 mln europejskich internautów odwiedziło w grudniu ubiegłego roku serwis społecznościowy korzystając z komputera w domu lub w miejscu pracy.

Spośród 16 państw uwzględnionych w badaniu najwyższą aktywnością w serwisach społecznościowych cechują się Brytyjczycy, gdzie niemal 80 proc. internautów korzysta ze społeczności. Na 2 miejscu znalazła się Hiszpania (73,3 proc.). Norwegia (58,9 proc.) oraz Austria (49,7 proc.) charakteryzują się natomiast najniższym współczynnikiem penetracji sieci społecznościowych.

Na pierwszym miejscu pod względem liczby osób korzystających ze społeczeności znalazła się Wielka Brytania (prawie 30 mln), Niemcy (niemal 25 mln) oraz Francja (21,7 mln). Francję charakteryzuje również najwyższy współczynnik wzrostu wykorzystania sieci społecznościowych przez internautów, który w grudniu 2008 wyniósł 45 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

Wraz z udostępnieniem wersji w językach narodowych ogromnym wzrostem popularności w Europie poszczycić się może Facebook. Według comScore tylko w samej Francji serwis ten posiada 12 mln użytkowników (wzrost 443 proc. w stosunku rocznym).

W Niemczech zaś tryumfy święci internetowe video, którego oglądalność wzrosła w porównaniu do roku 2007 o 10 proc. W grudniu video w sieci oglądało 28,5 mln niemieckich internautów (77.1 proc. ogólnej liczby użytkowników sieci w tym kraju). Najpopularniejszym serwisem video u naszych zachodnich sąsiadów okazało się być YouTube, z 51-procentowym udziałem w rynku.

Źródło: Marketingcharts.com

Tagi: niemcy, francja, 2008, serwis, badania, domu, pracy, sieci, hiszpania, Austria, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz