Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
25.07.2011 09:39

7 mln osób ma dostęp do banku przez internet, ale z niego nie korzysta

Na koniec pierwszego kwartału 2011 roku z bankowości internetowej aktywnie korzystało 9,3 miliona Polaków. Dostęp do banku przez www ma z kolei ponad 16,5 miliona osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad 7 milionów osób ma dostęp do banku przez internet, ale z niego nie korzysta - wynika z badania netB@nk przeprowadzonego przez Związek Banków Polskich. 9,3 miliona Polaków aktywnie obsługuje swoje konto przez www. W sumie liczba aktywnych e-klientów wzrosła o 300 tysięcy w porównaniu do końcówki 2010 roku. Według szacunków pod koniec września liczba ta przekroczy 10 milionów.

Z kolei w porównaniu do pierwszego kwartału 2010 roku, liczba klientów wzrosła o 2,7 miliona, co stanowi wzrost o ponad 19,5 procenta.

Od końca 2006 roku do końca I kwartału 2011, liczba klientów indywidualnych, którzy aktywnie korzystają z banku przez internet, wzrosła o ponad 5 milionów użytkowników, czyli o ponad 117 procent.

Klienci najpierw oswajają się z nowym rozwiązaniem, a z biegiem czasu zaczynają coraz częściej z niego korzystać - analizuje ZBP. Proporcja między tymi grupami utrzymuje się na stałym poziomie, udział klientów aktywnych wynosi ponad 57 procent. Utrzymuje się ona na stałym poziomie pomimo wzrostu liczby klientów indywidualnych o blisko 2,2 miliona w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Wzrostowi liczby klientów towarzyszy wzrost średniej wartości przelewu, o blisko 28 procent w obserwowanym okresie oraz wzrost wartości rozliczeń o ponad 20 procent. Średnia wartość rozliczeń klienta indywidualnego na miesiąc wyniosła 6,6 tysiąca złotych.

Tagi: internet, wzrost, badania, mln, polak, udział, koniec, bank, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz