Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek
09.10.2009 12:30

Adobe obala mity: Flash na iPhone możliwy

Adobe udowadnia Apple, że tworzenie aplikacji na iPhone z użyciem technologii Flash jest możliwe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Adobe udowadnia Apple, że tworzenie aplikacji na iPhone z użyciem technologii Flash jest możliwe.

Kevin Lynch oraz Johnny Loiacono z firmy Adobe w krótkim materiale filmowym wcielają się w role dobrze znanych "Pogromców Mitów". Video zatytułowane Adobe Myth Hackers: Flash on iPhone zostało zaprezentowane na konferencji Adobe MAX 2009.

Panowie na początku odczytują list niejakiego Steve'a z Cupertino, który twierdzi, że uruchomienie Flash'a na iPhone nie jest możliwe. Parodiujący "Pogromców Mitów" starają się obalić tezę przy wykorzystaniu miksera, w którym umieszczają iPhone'a i płytę CD z Adobe Flash. Następne korzystając z wysokiego napięcia, materiałów wybuchowych i walca uda im się stworzyć smartfon Apple, na którym prezentują aplikację do tworzenia avatarów, wykorzystującą technologię Flash.

Jak twierdzi Adrian Ludwig, product marketing manager Flash'a, Apple przejawia bardzo nikłe zainteresowanie w podjęciu współpracy. - Z wszystkimi pozostałymi partnerami pracujemy wspólnie, otrzymujemy od nich bardzo silne wsparcie na poziomie sprzętowym - twierdzi. Zaznacza jednak, że: - Na szczęście Apple nie jest już jedynym graczem na rynku. Istnieją inne świetne systemy operacyjne, a smartfony produkuje coraz więcej firm.

Jego zdaniem największym problemem w przypadku Apple jest proces licencyjny. - Potrzebujemy wsparcia Apple i współpracy z ich strony, by zintegrować technologię Flash z przeglądarką Safari i mam nadzieję, że nam się to uda - dodaje Ludwig.

Według Kevina Lynch'a Apple nie może pozwolić sobie na powielanie wcześniejszych błędów. - Sytuacja przypomina mi do złudzenia początki komputerów PC - ludzie, którzy zdecydowali się na współpracę z innymi, zgarniali w rezultacie większy udział w rynku. Windows opanował ogromny udział głównie dzięki wspólnej pracy z innymi podmiotami.

Poniżej prezentacja Kevina Lynch'a na temat Flash Player 10.1 dla urządzeń mobilnych wygłoszona podczas konferencji Adobe MAX 2009:

Źródło: Techradar.com

Tagi: rynek, praca, system, strona, proces, marketing, technologia, apple, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz