Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Agencje interaktywne mówią "nie" wodotryskom

0
Podziel się

W ostatnim czasie coraz więcej agencji porzuca udział w wyścigu na najbardziej efekciarską witrynę, stawiając na przejrzystą prezentację swoich działań i lepszą komunikację z otoczeniem.

bEihnbIl

W ostatnim czasie, z różnych przyczyn, coraz więcej agencji porzuca udział w wyścigu na najbardziej efekciarską witrynę, stawiając na przejrzystą prezentację swoich działań i lepszą komunikację z otoczeniem.

Zamiast długo ładującej się strony wypełnionej flashem, która być może wygląda ładnie - blog stworzony na darmowym WordPressie, z nie mniej eleganckim szablonem. To filozofia, której hołduje coraz więcej poważnych agencji, chcących przyciągać klientów nie własną witryną, a czytelną prezentacją efektownych realizacji. Dodatkowym bodźcem jest też oszczędność czasu i pieniędzy, co dla wielu firm nie jest bez znaczenia w obecnej sytuacji ekonomicznej. Kolejny silny argument to możliwość integracji agencyjnej witryny z zewnętrznymi aplikacjami i widgetami, pozwalającymi skupić w jednym miejscu całą działalność w mikroblogach, serwisach społecznościowych itp.

bEihnbIn

Pomysł na microsite agencji Modernista

Niektórzy idą jeszcze dalej i... całkowicie rezygnują z utrzymywania na serwerach jakiejkolwiek strony firmowej. Przykład legendarnego już pomysłu agencji Modernista, która w celu prezentacji swojej oferty i portfolio wykorzystała niewielkie dynamiczne menu, był zapewne poniekąd inspiracją dla BooneOakley. Agencja z Charlotte, w Północnej Karolinie postanowiła przenieść swój serwis na YouTube.

Wchodząc pod adres BooneOakley.com zostaniemy przeniesieni do popularnego serwisu video, który agencja wybrała sobie za nowy dom. Film opatrzony tytułem "Home Page" faktycznie wygląda jak strona główna, z tym wyjątkiem że w tle odtwarzany jest materiał video. Do dyspozycji mamy oczywiście pełną nawigację z każdej podstrony, co umożliwia funkcja umieszczania linków w klipach.

bEihnbIt

Oprócz oczywistych sekcji, takich jak prezentacja projektów, klientów i składu agencji, twórcy postarali się również o sekcję News (gdzie informuje, iż pies Baracka Obamy "Bo" wziął swoje imię od inicjałów agencji ;), a także opowieść o Billym - dyrektorze marketingu, który otrzymał zadanie znalezienia agencji dla jednego z projektów firmy.

Agencje interaktywne starają się udowodnić swoim klientom umiejętność korzystania z mediów społecznych. Jak zrobić to najlepiej? Wydaje się, że najlepszym sposobem jest bieżące w nich uczestnictwo - informowanie nie tylko o swoich osiągnięciach, ale przede wszystkim pokazywanie swojej codziennej pracy i zabawy. Różnorodność serwisów społecznościowych stwarza wiele możliwości a ich ograniczenia stanowią jedynie wyzwanie kreatywne.

bEihnbIO
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)