Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Agito liderem e-sklepów w 2008r.

0
Podziel się:

Jak wynika z szacunków firmy Sklepy24.pl w zeszłym roku Polacy pomimo kryzysu wydali na towary w sieci około 11 - 12 mld zł.

Agito liderem e-sklepów w 2008r.

Jak wynika z szacunków firmy Sklepy24.pl w zeszłym roku Polacy pomimo kryzysu wydali na towary w sieci około 11 - 12 mld zł.

Liderem roku 2008 został sklep Agito.pl, który sprzedał towary warte 180 mln PLN, aż o 60 mln PLN więcej niż w 2007 roku. Merlin.pl poprawił swoje wyniki o 26 mln PLN, do 119 mln PLN, awansując na drugie pod tym względem miejsce w polskim e-handlu. Trzecie zajął sklep Komputronik.pl, wartość internetowej sprzedaży detalicznej w tej firmie wyniosła ok. 112 mln, czyli o ok. 8 mln zł mniej niż rok wcześniej.

Poniżej prezentujemy pierwszą piątkę polskich e-sklepów:

Z czołowej dziesiątki największych polskich e-sklepów w 2007 r. w ciągu roku wypadło dwóch graczy. W październiku zamknięty został sklep z AGD i elektroniką Hoopla.pl, który zanotował 51,7 mln zł przychodów w 2007 r., natomiast 28 stycznia wniosek o upadłość złożył zarząd sklepu z elektroniką Sirius.pl z wynikiem internetowej sprzedaży 27 mln zł w 2007 r.

Podobny los, mimo dobrej ogólnej kondycji e-handlu, może czekać innych graczy. Sklepy internetowe, które chcą być konkurencyjne, bazują nie tylko na bardzo niskich marżach, ale także szybkiej rotacji pieniądza i stale zwiększających się przychodach. "Wystarczy niewielka stagnacja i tego typu firmy tracą płynność finansową", powiedział dla Rzeczpospolitej Wojciech Buczkowski, prezes Komputronik SA.

Źródło: Rz.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)