Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spółki
10.06.2009 12:11

Allegro chce kupić portal Bankier.pl

MIH Allegro BV wezwał do sprzedaży 7.224.345 akcji Bankiera.pl, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego tej spółki, oferując za jedną akcję 8,70 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

MIH Allegro BV wezwał do sprzedaży 7.224.345 akcji Bankiera.pl, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego tej spółki, oferując za jedną akcję 8,70 zł.

Wzywający zamierza możliwie szybko wycofać akcje Bankiera.pl z obrotu na GPW. MCI TFI zobowiązało się sprzedać kontrolowane przez siebie akcje - poinformował pośredniczący w wezwaniu Unicredit CA IB.

MIH Allegro to wehikuł inwestycyjny należący do Myriad International Holdings B.V., spółki holdingowej pośrednio zależny od notowanej na giełdach w Johannesburgu i Londynie, Naspers Limited. Fundusz Naspers w 2007 r. w wyniku wezwania przejął kontrolę nad spółkę Gadu-Gadu. Południowoafrykańska spółka w 2008 r. przejęła też firmę Tradus, która była właścicielem m.in. Allegro.pl

W wezwaniu podano, że MIH Allegro zamierza wystąpić z wnioskiem do Komisji Nadzoru Finansowego o wydanie zgody na zniesienie dematerializacji akcji i wycofanie akcji Bankiera z obrotu na GPW tak szybko, jak będzie to prawnie i praktycznie możliwe.

Przyjmowanie zapisów potrwa od 1 do 30 lipca 2009 roku. We wtorek na zamknięciu za jedną akcję Bankiera.pl płacono 8,07 zł.

W wezwaniu napisano, że 9 czerwca wzywający podpisał z MCI Capital TFI umowę, na podstawie której MCI nieodwołalnie i bezwarunkowo zobowiązał się do zbycia na rzecz wzywającego 1.330.249 akcji posiadanych obecnie przez fundusz MCI oraz zobowiązał się nie odpowiadać na ewentualne kontrwezwania konkurujące z wezwaniem MIH Allegro.

Źródło: PAP

Tagi: spółki, firma, gpw, tfi, portal, umowa, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz