Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
14.09.2009 07:25

Allegro wesprze renowację obrazu Matejki

Na wystawionych aukcjach będzie można kupić wirtualne części obrazu, a dochód z ich sprzedaży w całości zostanie przeznaczony na jego renowację.

Podziel się
Dodaj komentarz

Serwis Allegro w niecodzienny sposób wesprze renowację obrazu Joanna d’Arc Jana Matejki. Na wystawionych aukcjach będzie można kupić wirtualne części obrazu, a dochód z ich sprzedaży w całości zostanie przeznaczony na jego renowację.

- Wspólnie z Muzeum Narodowym w Poznaniu realizujemy nietypowy projekt – mówi Fabian Adaszewski z Zespołu PR Allegro. - Wystawimy aukcje 100 wirtualnych fragmentów obrazu. Osoby zainteresowane wsparciem akcji będą mogły kupić m.in. tę część obrazu, na którym widnieje postać Joanny d'Arc. Akcję zakończymy licytacją fragmentu obrazu z podpisem Matejki – dodaje.

Na sprzedaż wystawione będą również specjalnie wybite na tę okazję pamiątkowe żetony i wybrane katalogi zbiorów i wystaw Muzeum Narodowego w Poznaniu.

- Wierzymy, że licytacja fragmentów obrazu oraz pozostałych pamiątek będzie gratką dla kolekcjonerów – mówi Mariusz Krasowiak, kierownik projektu akcji z Zespołu Allegro. - Osoby, które wylicytują fragmenty obrazu otrzymają pamiątkowy certyfikat z podziękowaniem oraz reprodukcję obrazu. Dochód ze sprzedaży internetowej zostanie przeznaczony w całości na pokrycie kosztów konserwacji obrazu. To wyjątkowe wydarzenie w polskim internecie. Mamy nadzieję, że projekt odniesie sukces i będzie dużym wkładem internautów, na rzecz polskiego dziedzictwa narodowego.

Zainteresowani projektem będą mogli przyglądać się zabiegom konserwatorskim zarówno na miejscu, tj. w galerii przy Pałacu w Rogalinie, jak i za pośrednictwem internetu na stronie www.allegro.pl/matejko, gdzie będzie można również obejrzeć filmowe relacje z przebiegu wybranych etapów konserwacji, wywiady z konserwatorami i innymi osobami zaangażowanymi w prace przy projekcie.

Pierwsze aukcje pojawią się na Allegro jeszcze we wrześniu. Potrwają do 11 XI 2009 – w tym dniu zakończy się licytacja fragmentu obrazu z podpisem Matejki. Do stycznia 2010 roku działać będzie strona internetowa, na której będzie można obserwować prace renowacyjne.

Źródło: Grupa Allegro

Tagi: internet, serwis, sprzedaż, akcja, polski, strona, prace, projekt, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz