Notowania

rynek
06.03.2009 16:10

Amazon wchodzi na rynek używanych gier

Amazon.com zamierza umożliwić użytkownikom wymianę używanych gier video i przejąć część rynku należącą do amerykańskiego lidera - GameStop.

Podziel się
Dodaj komentarz

Amazon.com zamierza umożliwić użytkownikom wymianę używanych gier video i przejąć część rynku należącą do amerykańskiego lidera - GameStop.

Wartość akcji GameStop spadła w czwartek o 13% po tym, jak Amazon uruchomił testową wersję projektu "Amazon Video Games Trade-In". Dzięki niemu użytkownicy mogą zamienić swoje stare gry na różnej wysokości rabaty w sklepie z grami Amazon (nawet 10%). Oczywiście już wcześniej internauci mogli pozbywać się używanych produktów za pośrednictwem Amazon, jednak to pierwszy raz gdy serwis sam angażuje się w transakcje.

To co zdecydowało o dużym sukcesie GameStop, to dobry system wymiany starych gier, który - identycznie jak nowy projekt Amazona - pozwala graczom odesłać stare gry, otrzymując w zamian kupony rabatowe. Zwrócone gry sprzedawane są z większą marżą niż nowe.

Na początku w ofercie Amazon znalazło się około 1500 tytułów, które objęte zostały zniżkami. W formie zachęty postanowiono też na początku przyznawać wszystkim uczestnikom akcji maksymalny, 10-procentowy rabat.

Podobny pomysł na biznes testują także dwie inne korporacje - Best Buy oraz Toys-R-Us, nie mają one jednak w opinii specjalistów większych szans na spektakularny sukces.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy udział GameStop w rynku wzrósł o 35% jednak po ostatnich działaniach Amazona wartość ich akcji drastycznie spadła. "Reakcja udziałowców wydaje się być mocno przesadzona. Pamiętajmy, że internetowa sprzedaż jest tylko małą częścią biznesu GameStop.", stwierdził Ben Schachter, analityk z UBS.

Źródło: Reuters

Tagi: rynek, rynku, nowe, nowy, serwis, system, biznes, video, gry, internauci, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz