Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Apple zablokuje import tabletów HTC do USA?

0
Podziel się:

Gigant z Cupertino próbuje wykorzystać prawa patentowe żeby nie dopuścić nowych HTC Sensation i Flyer do Stanów.

bEJYpuUR

Zdaniem Apple, tajwański koncern naruszył pięć patentów dotyczących wyglądu urządzenia, architektury informacji, interfejsu użytkownika, ekranu dotykowego i czujników ruchu. Steve Jobs ma nadzieję, że dzięki wnioskowi do Międzynarodowej Komisji Handlu w Waszyngtonie, sprzedaż urządzeń HTC zostanie wstrzymana do czasu wyjaśnienia sprawy.

Tajwański koncern odrzuca jakiekolwiek oskarżenia. Batalia pomiędzy firmami trwa już długo, ostatnie zarzuty wobec HTC dotyczyły łamania praw patentowych przy produkcji smartfonów.

- Przeraża nas to że Apple ucieka się do konkurowania w sądzie, zamiast na rynku. Stanowczo zaprzeczamy ich zarzutom i będziemy się bronić - zapowiedział Grace Lei, dyrektor generalny HTC.

bEJYpuUT

Na oskarżenie bardzo szybko zareagowały rynki kapitałowe. Akcje tajwańskiego koncernu traciły dziś w południe prawie sześć procent. Pierwsze przesłuchanie w sprawie odbędzie się 5 sierpnia. Wojna patentowa Apple uderzyła wcześniej w Samsunga. Firmy od miesięcy wzajemnie oskarżają się o plagiaty i kopiowanie pomysłów.

bEJYpuVu
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)