Notowania

sprzedaż
24.03.2009 15:10

Archiwalne filmy na zamówienie

Wytwórnia Warner Bros ogłosiła wczoraj uruchomienie serwisu Warner Archive, który umożliwi zakup archiwalnych filmów w formacie DVD.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wytwórnia Warner Bros ogłosiła wczoraj uruchomienie serwisu Warner Archive, który umożliwi zakup archiwalnych filmów w formacie DVD.

Warner Bros chce w ten sposób wykorzystać fakt posiadania blisko 7000 materiałów w archiwum wytwórni, z których jedynie 1200 doczekało się wydania DVD. Za pomocą serwisu fani starych filmów będą mogli zamówić wybrane tytuły, a WB wyprodukuje je na specjalne zamówienie.

Model "made-to-order" ma uchronić wytwórnię przed produkcją krążków, na które nie znaleźli by się chętni. W tej chwili katalog dostępnych filmów liczy 150 pozycji i zawiera takie produkcje, jak "Mr. Lucky", czy też "All Fall Down". Co tydzień jednak ma on być powiększany o około 20 filmów i programów telewizyjnych.

Warner Bros nie wiąże z nowym serwisem mocarstwowych nadziei, jednak ma on być dodatkowym źródłem dochodu w czasach spadku popularności formatu DVD. W 2008 roku sprzedaż filmów DVD spadła o 7 pocent i wyniosła 21,6 miliarda dolarów.

Koszt zakupu (czyli tak naprawdę produkcji) pojedynczej kopii filmu to 19,95$ plus koszty transportu. Materiały można również pobierać bezpośrednio na komputer.

Źródło: Reuters

Tagi: sprzedaż, komputer, plus, koszty, materiały, produkcji, filmy, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz