Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
15.10.2009 11:15

Auschwitz na Facebooku

Facebook w naszym kraju zaczyna być traktowany jako poważne, służące edukacji medium. W serwisie utworzono oficjalną stronę obozu Auschwitz. Cel? Dotarcie do młodego pokolenia i skuteczna edukacja na temat nazistowskiego obozu zagłady.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Facebook w naszym kraju zaczyna być traktowany jako poważne, służące edukacji medium. W serwisie utworzono oficjalną stronę obozu Auschwitz. Cel? Dotarcie do młodego pokolenia i skuteczna edukacja na temat nazistowskiego obozu zagłady. *

Jak podkreślił w rozmowie z interaktywnie.com Paweł Sawicki, przedstawiciel Muzeum Auschwitz-Birkenau, zdecydowano się na Facebooka ze względu na jego ponadnarodowy charakter. Dzięki temu inicjatywa ma szansę dotrzeć do młodych ludzi na całym świecie. Dlatego również nie wybrano rodzimej Naszej-Klasy. Na przeszkodzie – oprócz lokalnego zasięgu - stał charakter tego serwisu, nie do końca współgrający z tą inicjatywą. - Jeśli naszym celem jest nauczanie młodszego pokolenia odpowiedzialności we współczesnym świecie, jakież lepsze narzędzie możemy użyć od narzędzia, którego sami używają? - dodał w portalu TVN24.pl, uzasadniając wybór akurat tej platformy.

Odwiedzając stronę Auschwitz na Facebooku, można znaleźć m.in. informacje na temat muzeum, linki do filmów na YouTube, a także do oficjalnej strony muzeum oświęcimskiego. Stworzono również listę dyskusyjną, na której pierwszym poruszonym tematem jest to, czy Auschwitz powinno być obecne w sieci.

Jak podkreśla Sawicki, celem jest stworzenie odpowiedniego miejsca do dyskusji, jednakże nikt nie pozwoli dopuścić do sytuacji, kiedy mogłaby zostać naruszona pamięć ofiar tego miejsca. - Na razie to tylko eksperyment. Zobaczymy, jak ludzie zareagują - stwierdził w TVN24.pl.

Strona na Facebooku, redagowana w języku polskim i angielskim, będzie prowadzona przez Biuro Prasowe Muzeum. Pomysłodawcy liczą jednak, że do współpracy włączą się ludzie z całego świata, rozwijając inicjatywę, dodając linki oraz dyskutując. - Nadzór nad stroną ograniczy się jedynie do jej moderacji – podkreślił w rozmowie z nami Paweł Sawicki.

Źródło: informacja własna, TVN24.pl

Tagi: serwis, polski, strona, portal, edukacja, youtube, facebook, biuro, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz