Notowania

cena
17.03.2010 12:00

Autorozpoznawanie pyszczka ulubieńca? Fuji mówi tak!

Podziel się
Dodaj komentarz

Na dniach trafi do sprzedaży nowa cyfrówka Finepix Z700 od FujiFilm - marzenie każdego miłośnika psów i kotów. Oto wreszcie nastąpił koniec z mozolnymi próbami uwiecznienia ukochanego pyszczka ulubieńca na zdjęciu dzięki funkcji autorozpoznawania, w jaką Japończycy wyposażyli nowy aparat. Wystarczy, że Mruczek czy Burek spojrzy na chwilę w obiektyw, a Finepix Z700 automatycznie wykona zdjęcie.

Funkcja autorozpoznawania działa analogicznie, jak w przypadku ludzkich twarzy. Po wykryciu pyszczka zwierzaka pojawia się zielona ramka na ekranie, a obiektyw automatycznie skupia się na tym fragmencie. W trybie automatycznym aparat czeka, aż zwierzak spojrzy w obiektyw. Producent nie określił jednak, jak aparat poradzi sobie z faktem, że większość milusińskich rzadko kiedy nieruchomo pozuje do zdjęć, co nieco komplikuje kwestie autorozpoznawania.

FujiFilm prawdopodobnie zademonstruje możliwości nowego produktu na targach Camera and Photo Imaging Show w Yokohamie. Urządzenie ma być wyposażone w 3,5-calowy ekran i obiektyw o rozdzielczości 12 megapixeli i będzie kosztować ok. 280 $. Zapewne cena odstraszy ogromnej szerzy fotografów domowej fauny, o ile oczywiście producent zaoferuje realne ułatwienia, a nie gołosłowne obietnice.

Żródło: wareseeker.com

Tagi: cena, sprzedaży, koniec, twarz, show, aparat, ekran, producent, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz