Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bankier zabiera się za akwizycje

0
Podziel się

Bankier.pl, chcąc wykorzystać obecną sytuację na rynku, pracuje nad kilkoma akwizycjami i będzie chciał je szybko finalizować.

bEhIujnp

Bankier.pl*, chcąc wykorzystać obecną sytuację na rynku, pracuje nad kilkoma akwizycjami i będzie chciał je szybko finalizować. Odmienne plany w sprawie podziału zysku za 2008 r. prezentowane przez zarząd i jednego ze znaczących akcjonariuszy nie oznaczają konfliktu między nimi - poinformowała PAP prezes Bankiera.pl Joanna Kuzdak.*

- Jest kilka projektów, nad którymi pracujemy, każdy z nich jest na różnym etapie zaawansowania. Dzisiejsza sytuacja na rynku sprzyja akwizycjom, wiec będziemy chcieli je jak najszybciej sfinalizować, aby wykorzystać dobrą koniunkturę - powiedziała PAP Kuzdak.

Bankier.pl miał w 2008 r. 2,84 mln zł jednostkowego zysku netto. Na koniec I kw. grupa Bankiera.pl dysponowała kwotą około 9,76 mln zł wolnych środków.

bEhIujnr

Zarząd Bankiera.pl rekomendował przeznaczenie zysku za 2008 r. na pokrycie straty z lat ubiegłych, ale na wniosek MCI Capital TFI w porządku obrad na WZA Bankiera.pl znalazła się uchwała o pokryciu straty z lat ubiegłych z kapitału zapasowego i wypłacie 100 proc. zysku za 2008 r. na dywidendę.

Zarząd Bankiera.pl argumentował swoją decyzję tym, że w obecnej sytuacji na światowych i lokalnych rynkach finansowych nadrzędnym celem powinno być zapewnienie dalszego dynamicznego rozwoju spółki. Zarząd podawał także, że wolne środki, którymi dysponuje spółka były pozyskane z publicznej emisji akcji, której celem było uzyskanie funduszy na akwizycje i rozwój organiczny serwisów spółki.

Kuzdak poinformowała, że odmienne plany w sprawie podziału zysku za 2008 r. nie oznaczają, że między zarządem a akcjonariuszami jest konflikt.

- To że zarząd i akcjonariusze mają czasami odmienne zdania jest całkiem normalnym zjawiskiem. Biorąc pod uwagę duże rozproszenie naszego akcjonariatu jest to wręcz nieuniknione - powiedziała prezes. - Zarząd jest po to, żeby jak najefektywniej zarządzać spółką i próbować godzić czasami jakże odmienne pomysły na strategie rozwoju spółki poszczególnych akcjonariuszy - dodała.

bEhIujnx

WZA Bankiera.pl zostało zwołane na 23 czerwca. Na koniec 2008 r. strata z lat ubiegłych wynosiła 5,53 mln zł, a kapitał zapasowy wynosił 13,05 mln zł.

Źródło: PAP

bEhIujnS
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)