Notowania

Przejdź na
polski
16.11.2010 06:32

Będzie przetarg na nowy Megapanel? Są chętni

Jedna z grup podczas konsultacji wskazała, że powinien być rozpisany przetarg na nowego wykonawcę badania Megapanel. To jedynie propozycja, ale już teraz znaleźliby się chętni na badanie polskiego internetu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jedna z grup podczas konsultacji wskazała, że powinien być rozpisany przetarg na nowego wykonawcę badania Megapanel. To jedynie propozycja, ale już teraz znaleźliby się chętni na badanie polskiego internetu.

Nowe badanie mogłoby być szybsze i spełniać wymogi wielu grup roboczych. Spełniłaby się między innymi prośba o szybsze dostarczanie wyników - maksymalnie z jednodniowym opóźnieniem dla wyników dziennych (jak jest obecnie w telemetrii). Szybsza publikacja wyników ułatwiłaby pracę media plannerom, domom mediowym i agencjom reklamowym. Ponadto grupa kliencka wskazała, że chce, by na badanie był rozpisany nowy przetarg.

Nikt jeszcze z nami nie prowadził rozmów, ale gdyby była taka możliwość, to wzięlibyśmy udział w przetargu - mówi **Jarosław Pawłowski**, wiceprezes TNS OBOP. - Jednak na dzień dzisiejszy nie sprawdzałem warunków, jakie stawiają grupy, dlatego też trudno określić możliwości i pomysły na badanie.

W przyszłym roku wygasa kontrakt między TNS OBOP a Telewizją Polską na badanie telemetryczne. Pawłowski zapewnia jednak, że firma nadal chce współpracować z TVP. To nie przeszkadzałoby w jednoczesnym badaniu internetu. Ponadto TNS OBOP dysponuje dobrym panelem, na którym tak bardzo zależy PBI.

Nasz panel telemetryczny to około 1250 gospodarstw domowych, tak więc badanie internetu wymagałoby stworzenia dodatkowego panelu, znacznie większego. Wszystko zależy od tego, co miałoby być badane, z jaką dokładnością - dodaje Jarosław Pawłowski. - Wszystko zależy od ewentualnych dalszych decyzji.

Andrzej Garapich, prezes Polskich Badań Internetu, przypomina jednak, że to, co zgłosiły grupy robocze, to jedynie propozycje, a rzeczywiste badanie może się różnić od tego, czego oczekuje branża.

Wnioski z konsultacji to badanie marzeń, tego chce branża, ale jest tam kilka sprzecznych postulatów, których nie da się w rzeczywistości pogodzić. Nie wiadomo też, czy nowi właściciele zdecydują się na przetarg, wszystko zależy od finansów i przede wszystkim ich decyzji - mówi.

Nie znamy dokładnej daty, kiedy nowa struktura właścicielska wejdzie w życie. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że prace są na finiszu i niedługo poznamy nowych właścicieli. Wśród podmiotów, których wymienia się jako potencjalnych nowych udziałowców, widnieje między innymi Nasza Klasa. Na razie jednak nie otrzymaliśmy oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Tagi: polski, praca, media, pracy, prezes, badania, telewizja, tvp, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz