Notowania

usa
16.10.2009 10:57

Bing stabilnie we wrześniu

Bing stabilnie, Google pnie się w góre, a Yahoo spada coraz niżej - tak wyglądał rynek amerykańskich wyszukiwarek we wrześniu bieżącego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bing stabilnie, Google pnie się w góre, a Yahoo spada coraz niżej - tak wyglądał rynek amerykańskich wyszukiwarek we wrześniu bieżącego roku.

Jeszcze niedawno z części raportów można bylo wywnioskować, że akcje Bing na rynku wyszukiwarek powinny odnotować spadek we wrześniu. Hitwise poinformował, że udział Bing w amerykańskim rynku zmniejszył się o 5 procent (był to półpunktowy spadek do 8,9 procent akcji). Jeszcze bardzie stromy, bo aż 12 procentowy upadek, zanotował StatCounter. Według comScore jednak wszystkie te wyniki to kompletne bzdury.

Zgodnie z analizą comScore akcje Bing w USA nie tylko nie spadły, lecz można zauważyć nawet pewien minimalny ich wzrost - 9,4 procent udziału w rynku we wrześniu, w porównaniu z 9,3 procent w sierpniu. Wzrosły również akcje Google o 0,3 pkt w sierpniu, do 64,9 procent akcji. Największym przegranym okazał się natomiast Yahoo. Akcje tej wyszukiwarki spadły o 0,5 procenta do 18,8 procent. Od początku roku wyniki Yahoo pogorszyły się już o 2,2 punktów procentowych, na czym z kolei zyskały zarówno Google (o 1,9 procenta), jak i Bing / Microsoft (o 0,9 punktu procentowego).

comScore, Wrzesień 2009:

Źródło: techcrunch.com

Tagi: usa, rynek, akcja, wzrost, microsoft, spadek, kolej, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz