Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Blip.pl podwoił liczbę użytkowników w miesiąc i chce kontynuować wzrost

0
Podziel się

Ponad dwukrotny wzrost liczby użytkowników odnotował w ostatnim miesiącu Blip.pl - polski serwis mikroblogowy.

bEhIIWgl

Ponad dwukrotny wzrost liczby użytkowników odnotował w ostatnim miesiącu Blip.pl - polski serwis mikroblogowy. Tym samym osiągnął oglądalność ponad 400 tyś unikalnych użytkowników (wg Gemius Traffic nie uwzględniając użytkowników korzystających z komunikatorów, aplikacji czy SMS).

Twórcy Blipa planują podwoić liczbę odwiedzających w kolejnym miesiącu lub przynajmniej osiągnąć ok. 80% wzrostu. *Pomóc w tym mają planowane działania promocyjne podjęte przez GG Network oraz agencję Momentum Worldwide. *

Użytkownicy codziennie wysyłają ok. 30 tysięcy krótkich wiadomości, czyli tzw. blipnięć. Ich tematyka jest przeróżna.

bEhIIWgn

- W czerwcu przekroczymy 6 mln przesłanych wiadomości - prognozuje Marcin Jagodziński z GG Network, współtwórca serwisu Blip.pl - Największe natężenie wysyłanych wiadomości obserwujemy w czasie rozmaitych wydarzeń: sportowych, politycznych czy medialnych, są one na bieżąco komentowane przez Blipujących.

Dla porównania Pinger dotychczas zaliczył 4,5 mln wiadomości (1 mln postów oraz 3,5 mln komentarzy). Flaker może pochwalić się liczbą 1,7 mln wiadomości.

Użytkownicy korzystają z Blipa na wiele sposobów: najwięcej, bo 45% wiadomości nadawanych jest przez stronę WWW, 30% przez komunikatory - z czego większość przez Gadu-Gadu - i ponad 20% z rozmaitych aplikacji napisanych przez użytkowników Blipa. Statystyki sposobu przesyłania wiadomości na Flakera można zobaczyć na tej stronie (33% przez stronę, 16% przez specjalny przycisk umieszczony na pasku zakładek przeglądarki, 9% przez komunikatory, 2,5% przez mms).

bEhIIWgt

Przypominami, że już dziś o godzinie 18:30 odbędzie się w LOOKR.TV pierwsza polska debata mikroblogowa. Podsumuje ona dwa tygodnie akcji "3000vs3001", czyli pojedynek Gadzinowski kontra Malicki o zdobycie 3000 obserwójących w Blip.

Również dziś o godzinie 18:00 odbędzie się blipowe spotkanie kandydatów na europosłów z wyborcami.

Wg marcowych danych z Megapanelu Blip jest obecnie trzecim po Pingerze i Twitterze serwisem mikroblogowym w Polsce.

bEhIIWgu

Nie wiadomo z jakiego powodu w Megapanelu nie jest uwzględniony Flaker, ale jak podają jego twórcy w maju odwiedziło go 150 tyś unikalnych użytkowników (Google Analitycs). Zwracamy jednak uwagę, że przytaczane w newsie dane pochodzą z różnych badań (Megapanel, Gemius Traffic, Google Analitycs)i w związku z tym nie są ze sobą porównywalne.

Źródło: GG Network, Flaker, Megapanel PBI/Gemius

bEhIIWgO
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)