Notowania

Przejdź na
polski
01.09.2010 16:18

Blogerzy na wielkim ekranie. Powstaje polski film o blogosferze

W Warszawie wystartowały zdjęcia do filmu "Blogersi". Materiał ma pojawić się jeszcze tej jesieni. Reżyserem jest rzecznik prasowy GG Network, Jarosław Rybus.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Warszawie wystartowały zdjęcia do filmu "Blogersi". Materiał ma pojawić się jeszcze tej jesieni. Reżyserem jest rzecznik prasowy GG Network, Jarosław Rybus.

Film ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie, czy blogerzy są piątą władzą w Polsce. Osią filmu są popularni blogerzy: Artur Kurasiński, Paweł Wimmer i Maciej Budzich, jednak na ekranie pojawią się też mniej znane osoby.

Trwają rozmowy z telewizjami, film będzie emitowany również w internecie. Natomiast na razie jeszcze nie mogę powiedzieć, gdzie dokładnie - wyjaśnia **Jarek Rybus**, reżyser. Jednocześnie zapewnia, że produkcja nie ma nic wspólnego z GG Network. - Można powiedzieć, że to mój debiut reżyserski, ale w każdym razie GG nie bierze w tym projekcie udziału. Korzystam z życia jak mogę, więc chwytam się różnych działań.

Film pojawi się pod koniec listopada - to najbardziej prawdopodobny termin. Kto wystąpi przed kamerą? Tego reżyser nie zdradza. Mówi jednak, że pomysł na film przyszedł mu do głowy po debatach blogerów z politykami.

Szukamy odpowiedzi na pytania, czy spotkania blogerów z najwyższymi władzami w Polsce oznaczają, że rośnie nam nowa siła opiniotwórcza, tym razem w cyberprzestrzeni? Na ile jest to moda, a na ile rzeczywista siła przekazu, która powinna być doceniana nie tylko przez marketerów, ale i polityków? Kto bloguje i czy blog to na pewno dzisiaj tylko pamiętnik internetowy? Chcemy sprowokować do dyskusji, ale też pokazać kim są blogerzy, co robią na co dzień, pokazać obie strony blogowania, również kontrowersyjne. Pokażemy także tych mniej znanych blogerów - wyjaśnia **Jarek Rybus**, pomysłodawca projektu i reżyser filmu.

Producentem filmu jest Unipublica. Film powstaje we współpracy z Michałem Glockiem, laureatem festiwalu Nurt, który odpowiada między innymi za zdjęcia i montaż. Wkrótce powstanie strona blogersi.com.pl, na której będzie można znaleźć bieżące prace nad filmem.

Tagi: polski, strona, debiut, produkcja, moda, polsce, film, prace, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz