Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
06.04.2010 11:36

Branża IT chce zmiany ochrony danych osobowych

Amerykańskie firmy IT i organizacje obywatelskie tworzą sojusz Digital Due Process, który ma zamiar walczyć o zmianę ustawy Electronic Communications Privacy Act (ECPA) - dotyczącą ochrony danych osobowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Amerykańskie firmy IT i organizacje obywatelskie tworzą sojusz Digital Due Process, który ma zamiar walczyć o zmianę ustawy Electronic Communications Privacy Act (ECPA) - dotyczącą ochrony danych osobowych.

Koalicję zawiązać mają m.in. firmy takie, jak AOL, AT&T, eBay, Google, Intel i Microsoft oraz organizacje American Civil Liberties Union (ACLU) i Electronic Frontier Foundation Członkowie. Ich zdaniem przyjęta w 1986 roku ustawa nie jest obecnie nieaktualna i nieadekwatna do rzeczywistości. Internet rozwinął się i spowszechniał tak bardzo, że stosowanie zasad ustalonych 24 lata temu prowadzi do sytuacji, w których są one różnie, czasem sprzecznie interpretowane lub nie mają zastosowania, gdyż dotyczą realiów innych niż obecne.

Zamiast jednak zmieniać całkowicie prawo, koalicja woli skoncentrować się na kilku ważnych punktach, które miałyby być wprowadzone lub inaczej ujęte w nowej ustawie. Zależy im przede wszystkim na uregulowaniu kwestii dotyczących: dostępu do poczty i innych prywatnych korespondencji przechowywanych w chmurze , dostępu do informacji dotyczących lokalizacji i stosowania wezwań sądowych w celu uzyskania danych transakcyjnych.

Członkowie sojuszu chcą, by dokument zawierał proste i bardziej jednoznaczne zasady, biorące pod uwagę zarówno interesy użytkowników i firm. Wiadomości w korespondencji miałyby traktowane zawsze tak samo (do tej pory jeden e-mail mógł byćt przedmiotem wielu różnych norm prawnych w zalezności od teapu, w jakim sie znajduje - od chwili, gdy jest napisany przez moment jego otwarcia przez odbiorcę do czasu, gdy jest przechowywany przez dostawcę usług). Ponadto koalicja chce lepszej ochrony danych znajdujących się w chmurach, ochrony przed ukrytymi śledztwami realizowanymi przez szpiegowanie danych o połączeniach, a także przed zbieraniem danych na skalę masową przez instytucje państwowe.

Więcej na temat koalicji Digital Due Process i zmian, jakie chciałaby, by były wprowadzone, można przeczytać na stronie projektu.

Źródło: Digital Due Process

Tagi: internet, prawo, strona, koalicja, microsoft, rok, ustawa, ochrona, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz